Dodano: 31 października 2022 07:16

Za nami wyjątkowo ciepła niedziela. W Wałbrzychu najcieplejszy dzień od dwóch miesięcy. W Jeleniej Górze rekord ciepła

W historii pomiarów nie było w Polsce cieplejszego 30 października – informuje Pogodny Wałbrzych. Serwis donosi, że w Śródmieściu odnotowano temperaturę 21,7°C i tym samym był to najcieplejszy dzień od 8 września, a więc od blisko dwóch miesięcy! Rekord ciepła, jak podaje IMGW padł w Jeleniej Górze.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Jeleniej Górze temperatura wzrosła do 25,5°C. Co ciekawe, na drugim końcu Polski, w Białymstoku, termometry pokazywały zaledwie 12 stopni.

Dziś, jak zapowiada serwis Pogodny Wałbrzych, czeka nas słoneczne rozpoczęcie tygodnia. Ponownie możemy się spodziewać ponad dwudziestu stopni na termometrach.

Najistotniejszą kwestią będzie wysoka temperatura i kolejne +20°C na termometrach oraz spotęgowane odczucie termiczne związane z niemal bezwietrzną pogodą – informuje serwis.

Wszystko wskazuje jednak na to, że to ostatni tak ciepły dzień. W kolejnych dniach musimy liczyć się z ochłodzeniem, a jak pokazują długoterminowe prognozy, w sobotę temperatura spadnie do 7 stopni, a już od czwartku pojawią się opady deszczu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz także