Dodano: 31 października 2022 07:16

Za nami wyjątkowo ciepła niedziela. W Wałbrzychu najcieplejszy dzień od dwóch miesięcy. W Jeleniej Górze rekord ciepła

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W historii pomiarów nie było w Polsce cieplejszego 30 października – informuje Pogodny Wałbrzych. Serwis donosi, że w Śródmieściu odnotowano temperaturę 21,7°C i tym samym był to najcieplejszy dzień od 8 września, a więc od blisko dwóch miesięcy! Rekord ciepła, jak podaje IMGW padł w Jeleniej Górze.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Jeleniej Górze temperatura wzrosła do 25,5°C. Co ciekawe, na drugim końcu Polski, w Białymstoku, termometry pokazywały zaledwie 12 stopni.

Dziś, jak zapowiada serwis Pogodny Wałbrzych, czeka nas słoneczne rozpoczęcie tygodnia. Ponownie możemy się spodziewać ponad dwudziestu stopni na termometrach.

REKLAMA

Najistotniejszą kwestią będzie wysoka temperatura i kolejne +20°C na termometrach oraz spotęgowane odczucie termiczne związane z niemal bezwietrzną pogodą – informuje serwis.

Wszystko wskazuje jednak na to, że to ostatni tak ciepły dzień. W kolejnych dniach musimy liczyć się z ochłodzeniem, a jak pokazują długoterminowe prognozy, w sobotę temperatura spadnie do 7 stopni, a już od czwartku pojawią się opady deszczu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także