Za mandat zapłacisz kartą. Policjanci „drogówki” wyposażeni w terminale płatnicze

2 lutego 2018 12:09. Policjanci WRD z Wałbrzycha wyposażeni zostali w 10 czytników kart kredytowych, umożliwiających pobranie opłaty karnej już w momencie wystawienia mandatu. Wałbrzych, 02.02.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Od 1 lutego na terenie całego kraju osoby ukarane za wykroczenie mandatem karnym mogą dokonać płatności na miejscu przy wykorzystaniu karty płatniczej, bądź instrumentu płatniczego typu „Blik”. Terminale trafiły też do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Jako pierwsi w patrolach korzystać z nich będą przeszkoleni w zakresie obsługi urządzeń policjanci ruchu drogowego.

Taka forma rozliczenia nie jest oczywiście obowiązkowa. Ma być ułatwieniem ułatwienie dla osoby ukaranej. Policja uzyska narędzie w egzekwowaniu należności od obcokrajowców popełniających wykroczenia w Polsce. Taki pobór należności za mandat umożliwia Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku.

Funkcjonariusze z Dolnego Śląska zostali wyposażeni w 170 terminali. Do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu trafiło 10 egzemplarzy.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 lutego 2018 12:09
`