Za darmo do muzeum i Starej Kopalni. Wałbrzych świętuje wysoką frekwencję. Znamy szczegóły

16 października 2019 16:05. Spotkanie prezydenta Wałbrzycha z dfziennikarzami. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


– W tym roku nasza akcja Głosuj była wyrazem patriotycznego, obywatelskiego zachęcania do udziału w wyborach. Przyniosło to efekt – przyznaje Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. Przypomnijmy, miasto przed wyborami prowadziło akcję zachęcającą do udziału w głosowaniu. Na ulicach pojawiły się specjalne plakaty.

Frekwencja w kraju wyniosła 61,74 %, na Dolnym Śląsku – 60,92 %, w samym Wałbrzychu – 56,11 %.

Wynik w Wałbrzychu, o kilka procent niższy niż średnia regionalna i tak jest rekordowym wynikiem w ciągu ostatnich trzydziestu lat.

REKLAMA

To oznacza, że ponad 47 tysięcy mieszkańców Wałbrzycha wzięło udział w głosowaniu. To jest bardzo dużo. Ja się z tego powodu bardzo cieszę. I uważam, że wzrost o blisko 12 punktów procentowych to bardzo dużo (przyp. red. w porównaniu z poprzednimi wyborami samorządowymi) – mówi Roman Szełemej.

Taka frekwencja to zdaniem prezydenta Wałbrzycha powód do świętowania, dlatego w najbliższy weekend osoby z dowodem osobistym wydanym przez Prezydenta Wałbrzycha za darmo mogą zwiedzać Muzeum Porcelany, Starą Kopalnię czy tarasy Zamku Książ. Z darmowych atrakcji można korzystać w sobotę i niedzielę. Dodatkowo w niedzielę, o godzinie 12.30 za darmo można obejrzeć spektakl „Podwórko zaginionych zabawek” w Teatrze Lalki i Aktora. Bezpłatne wejściówki są dostępne w kasach sceny.

Wynik 56,11 % to wałbrzyski rekord, jednak wśród trzydziestu powiatów i miast uwzględnionych w zestawieniu przez Państwową Komisję Wyborczą to dopiero szesnasty wynik.

Rekordową frekwencję osiągnięto we Wrocławiu. To 71,17 %. Lepiej niż Wałbrzych wypadły także Jelenia Góra, Legnica, powiat świdnicki czy jeleniogórski. Gorzej było w powiatach wałbrzyskim, dzierżoniowskim czy kamiennogórskim.

Prezydent Wałbrzycha przyznał, że wybory w mieście przebiegły spokojnie. Przy okazji podziękował służbom zaangażowanych w ich przebieg.

 

Powyborczy komentarz Prezydenta Wałbrzycha. Rekordowa frekwencja w mieście.

Opublikowany przez Dziennik Wałbrzych Środa, 16 października 2019

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 października 2019 16:05
`