Z tarczą z Żagania. Siatkarze MKS Aqua Zdrój w półfinałach play-off

24 marca 2019 15:21.

Tematy:

Siatkarze wałbrzyskiego MKS Aqua Zdrój trzecim zwycięstwem nad Sobieskim Żagań przypieczętowali swój awans do półfinałów rundy play-off II ligi siatkówki.

Bezspornie był to mecz z serii twardej, męskiej siatkówki, jaki można przyrównać do pojedynku wagi ciężkiej boksu. Każdy z setów toczył się punkt za punkt, jednocześnie dopiero w końcówkach każda z drużyn pojedynczymi akcjami wypracowywała sobie przewagę.

W czwartym secie przy prowadzeniu Aqua 2:1 i wyniku 14:15 w hali Areny Żagań zgasło światło. Usterka okazała się na tyle poważna, że mecz przerwano na ponad godzinę. Po wznowieniu seta dokończył zwycięsko Żagań, triumfując 25:22.

W tie breaku więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Janusza Bułkowskiego. Zwycięstwem 15:10 i w całym meczu 3:2 przypieczętowali mistrzostwo grupy 4 i awans do turnieju półfinałowego. Ten z dużym prawdopodobieństwem zostanie rozegrany 5-7 kwietnia w Wałbrzychu.