Z „Mechanikiem” po nowe wyzwania. Pierwsza szkoła z takim kierunkiem nauczania w Polsce

30 czerwca 2019 21:30. Zespół Szkół nr 5 w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Choć nabór do Zespołu Szkół Nr 5 trwa w najlepsze, to być może warto się jeszcze zastanowić nad wyborem kierunku dalszej nauki w placówce przy ulicy Ogrodowej. Na początku obecnego tygodnia szkoła uzyskała bowiem pozwolenie na wprowadzenie całkowicie nowego kierunku, a mianowicie technika programisty.

– Absolwent wspomnianego kierunku będzie przygotowany do tworzenia między innymi stron WWW, projektowania i programowania aplikacji internetowych, webowych, desktopowych czy mobilnych -, poinformowana pani Iwona Hnatiuk, dyrektor ZS Nr 5. – Jak dodała, dzięki współpracy z Cisco uczeń może zdobyć certyfikaty umiejętności, a sam zawód został wprowadzony zgodnie z uchwałą Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy we Wrocławiu.

O bazę dydaktyczną „Mechanicy” nie muszą się martwić, gdyż szkoła zapewnia naukę w profesjonalnie wyposażonych pracowniach. Za nowym kierunkiem stoją również praktyki zawodowe w firmach zajmującymi się systemami komputerowymi, projektowaniem i tworzeniem systemów informatycznych, czy przedsiębiorstwach, które serwisują sprzęt komputerowy, a także zajmują się tworzeniem aplikacji mobilnych oraz witryn internetowych.

REKLAMA

Absolwent wspomnianego kierunku będzie mógł kontynuować naukę na studiach politechnicznych. Może również znaleźć pracę w działach informatycznych wielu firm, agencjach reklamowych, firmach z sektorach IT, start-up’ach, sklepach komputerowych, wydawnictwach, drukarniach, studiach graficznych i dźwiękowych, studiach telewizyjnych i filmowych, firmach medycznych czy bankach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 czerwca 2019 21:30
`