Z Kolejami Dolnośląskimi do Pragi. Już od 9 grudnia rusza nowe połączenie

13 sierpnia 2019 11:02. Szynobus Kolei Dolnośląskich. fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych źródło: Koleje Dolnośląskie

Tematy: 


Koleje Dolnośląskie zapowiadają uruchomienie weekendowego połączenia kolejowego z Wrocławia do Pragi. Trwająca nieco ponad 4 h podróż obsługiwana byłaby pociągami czeskiego przewoźnika LeoExpress, malowanymi w oznaczenia kolei Dolnośląskich.

Dzięki wspólnej decyzji władz samorządowych Dolnego Śląska i Kraju Pardubickiego od grudnia w każdy weekend do Pragi kursować będzie komfortowy skład FLIRT, a czas jazdy ma wynieść nieco powyżej czterech godzin.

Jak zapowiada zarząd Województwa Dolnośląskiego turyści będą mogli cieszyć się dwoma pociągami kursującymi w weekendy, po jednym w sobotę i w niedzielę. Koleje Dolnośląskie jeszcze nie podały cen biletów, jedynie zapowiedziały, że mają być „atrakcyjne”.

Pociąg, podobnie jak wszystkie kursujące na przygranicznych polsko-czeskich i polsko-niemieckich trasach, obsługiwany będzie do granicy przez obsługę polską, od granicy – przez czeską.

REKLAMA

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 sierpnia 2019 11:02
`