Z czego Szczawno utrzyma „delfinka” i ile to będzie kosztowało?

Tematy: 


 

Nie do końca wiadomo, skąd wziąć pieniądze na przyszłoroczne utrzymanie nowo budowanego basenu Delfinek w Szczawnie-Zdroju – wynika ze słów skarbnik gminy Bogumiły Wojtczuk. Taka informacja padła podczas posiedzenia połączonych komisji uzdrowiskowej, oświaty, kultury i sportu oraz obywatelskiej Rady Miejskiej w Szczawnie Zdroju. (link do zarejestrowanego posiedzenia jest tu)

REKLAMA

– Na podstawie bardzo podobnego obiektu w Głuszycy szacujemy, że (utrzymanie nowo budowanego basenu delfinek w Szczawnie-Zdroju – red.) ma kosztować około 1 miliona 200 tysięcy złotych rocznie – powiedziała skarbnik gminy.

Delfinek oddany ma zostać do użytku w październiku 2020 roku.  Wcześniej, przez około miesiąc trwały będą testy i odbiory techniczne. Wynika z tego, że na jego utrzymanie od września do końca 2020 roku potrzebnych będzie ok. 400 tysięcy złotych.

– Rzeczywiście, nie ma zaplanowanych takich wydatków w budżecie, nie ma też jednak obaw, że pieniądze się nie znajdą – powiedziała Agnieszka Bielawska z Urzędu Gminy w Szczawnie-Zdroju. – W tym okresie basen utrzymywany będzie z wolnych środków gminy. 

To dość śmiała deklaracja zważywszy, że w przyszłorocznym budżecie wstępnie zakłada się ok. 7 milionowy deficyt, an pokrycie którego zaciągnięty ma zostać kredyt.

Basen Delfinek kosztuje Szczawno-Zdrój nieco ponad 9 milionów złotych, z czego 3 miliony złotych to dofinansowanie z różnych instytucji rządowych.

Dodano: 29 listopada 2019 12:41

Pozostałe informacje