XXX Festiwal Kwiatów i Sztuki. Informacja dla turystów zmotoryzowanych

27 kwietnia 2018 09:53. Samochody na parkingu Stada Ogierów podczas trwania Festiwalu Kwiatów w Książu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Jak co roku podczas odbywającego się na początku maja Festiwalu Kwiatów Zamek Książ przeżywał będzie prawdziwe oblężenie turystów. Wszystkim, którzy nie muszą tego robić radzimy, żeby NIE PRZYJEŻDŻALI na festiwal samochodem. Przypominamy, że w tym roku zmniejszono ilość miejsc parkingowych w bezpośredniej okolicy Zamku, zamykając dla samochodów osobowych górny parking przy alei Hochbergów, zostawiając go do do dyspozycji wyłącznie autokarów i autobusów komunikacji publicznej.

Wszystkim zmotoryzowanym turystom polecamy skorzystanie z parkingów marketów Auchan w Wałbrzychu oraz Tesco w Świebodzicach, a następnie dojazd w pobliże terenu festiwalu autobusami festiwalowymi, które będą kursowały co 30 min. Parkingi te będą bezpłatne w dniach trwania festiwalu.

Takie rozwiązanie uwolni od kolejek do parkingu w Stadzie Ogierów. Przypominamy również, że w przypadku długotrwałych opadów parking zorganizowany na łąkach koło Zamku może zostać zamknięty.

REKLAMA

Do Zamku podczas trwania festiwalu będzie można dojechać także ze stacji Wałbrzych Szczawienko autobusem festiwalowym, skomunikowanym z przyjazdami pociągów z Wrocławia i Jeleniej Góry.

Festiwal Kwiatów w Zamku Książ. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 kwietnia 2018 09:53
`