Dodano: 7 marca 2018 05:00

[1/26]

Wzruszenia i łzy radości. Mieszkańcy Sokołowska powitali mistrzynię świata

Tematy: 


Gromkim Sto lat mieszkańcy Sokołowska powitali Kamilę Żuk – dwukrotną, biatlonową mistrzynię świata juniorów. Pochodząca właśnie z tej miejscowości sportsmenka odwiedziła rodzinne miasto w przerwie między imprezami. Na Dolnym Śląsku zostanie do niedzieli, następnie jedzie do Oslo i Tiumieni na ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata.

20-letnia Kamila Żuk jest wychowanką UKS-u Sokołowsko. Tam, pod okiem Lidii i Dariusza Turkowiczów stawiała pierwsze kroki na nartach biegowych. Wychowywana przez dziadków, niziutka dziewczynka z Sokołowska trafiła do szkoły Mistrzostwa Sportowego w Dusznikach Zdroju. W 2015 roku pierwszy raz zakwalifikowała się do kadry narodowej Obecnie jest studentką katowickiej AWF, dwa lata później odniosła swój pierwszy duży sukces – zdobyła brązowy medal na ME w biegu sprinterskim.

W 2018 roku zakwalifikowała się do kadry olimpijskiej. Wzięła udział w sztafecie mieszanej. W rozgrywanych w ubiegłym tygodniu Mistrzostwach świata Juniorów zdobyła historyczny, złoty medal w biegu indywidualnym: wygrała z największą przewagą w historii rozgrywania tej konkurencji na tej imprezie. Drugi złoty medal wywalczyła w sprincie. Do kolekcji dołożyła srebro w biegu pościgowym na 10 km.

 

Komentarze


© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015