Wzruszający film na podsumowanie akcji szczepień w Wałbrzychu. Miasto podziękowało wolontariuszom [FILM]

23 sierpnia 2021 07:44. Wałbrzych dziękuję za zangażowanie w akcję szczepień fot. screen YT

Tematy: 


Przez pół roku w Starej Kopalni podaliśmy ponad 171 tysięcy dawek szczepionek – informują wałbrzyscy urzędnicy. To w Wałbrzychu uruchomiono pierwszy w Polsce punkt masowych szczepień w Starej Kopalni i jeden z pierwszych punktów drive-thru. Przedsięwzięcia te by nie doszły do skutku, gdyby nie rzesza zaangażowanych lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy, strażników miejskich i pracowników miejskich instytucji.

Wałbrzych wielokrotnie w czasie pandemii trafiał do mediów krajowych. Między innymi za sprawą uruchomienia jednego z pierwszych punktów masowych szczepień. Ten powstał w Starej Kopalni. Głośno było o mieście także wtedy, gdy uruchomiono jeden z pierwszych punktów drive-thru. Ten powstał przy Armii Krajowej.

W ciągu sześciu miesięcy w Starej Kopalni podano ponad 170 tysięcy dawek szczepionek.

REKLAMA

Przy organizacji szczepień pracowało 33 lekarzy, 156 pielęgniarek, 96 wolontariuszy, 45 strażników (strażniczek) miejskich i 42 pracowników instytucji kultury – informuje wałbrzyski magistrat.

Miasto zorganizowało specjalne spotkanie dla tych, którzy angażowali się w akcję szczepień. Do wszystkich trafiły specjalne podziękowania. Uwieńczeniem tej pracy jest także specjalny film przygotowany przez magistrat.

W samym Wałbrzychu w pełni zaszczepionych zostało 49,5 procent mieszkańców. To ponad 54 tysiące mieszkańców.

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 sierpnia 2021 07:44
`