Wzrost zachorowań na COVID w Czechach. Jest apel o ostrożność

17 września 2020 10:25. Przejście graniczne granica Państwa Golińsk / Mezimesti. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


O stosowanie się do zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej apeluje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kamiennej Górze. Centrum zwraca uwagę na wzrost zachorowań na COVID-19 w Czechach. Wczoraj zarejestrowano tam w ciągu doby 2139 nowych przypadków. To rekord. Apel skierowany jest głównie do Polaków pracujących u naszego południowego sąsiada.

To pierwszy przypadek w Czechach, gdy w ciągu doby zarejestrowano ponad dwa tysiące przypadków. Jak informuje portal Denik.cz w środę testy potwierdziły infekcję u 2139 osób, czyli o 464 więcej niż we wtorek. Od początku pandemii u naszego południowego sąsiada zachorowało ponad 41 tysięcy osób, aktywnych przypadków jest w tej chwili blisko 18 tysięcy. U większości chorych zakażenie przebiega łagodnie. W stanie ciężkim w szpitalach przebywa około osiemdziesięciu pacjentów.

Jak informują czeskie media, od początku września zaczęła rosnąc nie tylko liczba chorych, ale także zmarłych. Od początku września z powodu COVID-19 zmarło 58 osób, tylko w tym tygodniu – 17.

REKLAMA

W Czechach od tygodnia obowiązuje nakaz noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach. Służby przypominają także o myciu rąk i zachowaniu dystansu. Od jutra Ministerstwo Zdrowia ma wprowadzić ograniczenia w liczbie uczestników na imprezach masowych do kilkunastu osób.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 września 2020 10:25
`