Dodano: 7 kwietnia 2022 18:05

Wzdłuż krajowej „35” w powiecie wałbrzyskim pojawią się chodniki. GDDKiA ogłosiła przetarg

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przetarg na budowę chodników w trzech lokalizacjach w ciągu drogi krajowej numer 35 ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dwa miejsca dotyczą powiatu wałbrzyskiego. Chętni mogą się zgłaszać do piętnastego kwietnia. Inwestycja podzielona jest na trzy zadania, a po jej ukończeniu wzdłuż krajowej „35” ma być bezpieczniej.

Pierwsze zadanie dotyczy odcinka Mieroszów – Kowalowa, gdzie wybudowany zostanie chodnik i zatoka autobusowa. W planach jest także przejście dla pieszych z doświetleniem.

W miejscowości Stary Dwór wykonawca dokona rozbiórki istniejących miejsc dla osób oczekujących na autobus. Następnie wybuduje chodnik, zatokę autobusową oraz wykona przejścia dla pieszych wraz z oświetleniem i oznakowaniem aktywnym (będzie ono podświetlone, co dodatkowo wpłynie na poprawę bezpieczeństwa) – informuje dalej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

REKLAMA

Natomiast w Unisławiu Śląskim wykonawca najpierw rozbierze istniejącą wiatę przystankową, a później będzie musiał wybudować chodnik wraz zatoką autobusową.

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024. Celem Programu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w szczególności zwiększenie ochrony uczestników ruchu oraz stworzenie bezpiecznej infrastruktury drogowej, co w efekcie ma zmniejszyć liczbę wypadków i ich ofiar – informuje GDDKiA.

Wzdłuż krajowej „35” w powiecie wałbrzyskim pojawią się chodniki. GDDKiA ogłosiła przetarg fot. użyczone / GDDKiA

Wzdłuż krajowej „35” w powiecie wałbrzyskim pojawią się chodniki. GDDKiA ogłosiła przetarg fot. użyczone / GDDKiA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także