Wyższe rachunki za wodę! Podwyżka dotknie mieszkańców Wałbrzycha i okolicznych miejscowości

27 maja 2024 14:41.

O blisko 30 procent zdrożeje opłata za wodę i ścieki w Wałbrzychu i okolicznych miejscowościach. Jak wynika z naszych informacji, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zaakceptowało nowe stawki zaproponowane przez Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji. WZWiK podwyżkę planowało wprowadzić już w ubiegłym roku.

Dziś mieszkańcy Wałbrzycha za metr sześcienny wody płacą niespełna 7,5 złotego. Jak wynika z naszych informacji, po podwyżce stawka ta wzrośnie do 9 złotych. To jednak nie jedyna podwyżka, bo spółka odbiera także ścieki i za to pobiera opłatę. Obecna stawka za odbiór ścieków to niewiele ponad 10 złotych. Po podwyżsce stawka będzie się wahać w okolicach 12,5 złotego za metr sześcienny ścieków. To stawki bez podatku VAT.

Nowa stawka zacznie obowiązywać prawdopodobnie w najbliższych tygodniach.

REKLAMA

Przypomnijmy, Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji jest właścicielem Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. To spółka, która dostarcza wodę i odbiera ścieki z ośmiu gmin: Wałbrzycha, Starych Bogaczowic, Boguszowa-Gorc, Głuszycy, Szczawna-Zdroju, Czarnego Boru, Walimia i Jedliny-Zdroju. To w sumie ponad 150 tysięcy odbiorców.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 maja 2024 14:41
`