Wystawa „Twój Vincent” w Zamku Książ

15 marca 2018 11:35. Jeden z 65 tysięcy obrazów jakie namalowano na potrzeby filmu "Twój Vincent". Wałbrzych, 15.03.2018 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Przez miesiąc w salach zamku Książ oglądać będzie można wystawę obrazów, z ktorych powstał nominowany do Oskara film w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchman’a „Twój Vincent”. Prezentowany zbiór to kilkadziesiąt obrazów olejnych, namalowanych przez artystów z całego świata, będących swoistą taśmą filmową, stanowiących następujące po sobie kadry wykorzystane do zrealizowania tego wyjątkowego dzieła, jakim jest „Twoj Vincent”.

W Wałbrzychu zobaczymy całą kolekcję należącą do miasta Wrocław. Do tej pory prezentowana była tylko w dwóch miejscach: podczas polskiej premiery filmu w Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

FIlm „Twój Vincent” to animacja wyprodukowana z namalowanych na podstawie pojedynczych klatek filmowych obrazów olejnych, które zdigitalizowane stworzyły pełnometrażowy film, oparty na biografii holenderskiego malarza, Vincenta van Gogha. Wyreżyserowany przez    Dorotę Kobielę i Hugh Welchman’a film został nominowany do tegorocznych Oskarów w  kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany.

REKLAMA

Do realizacji filmu 100 artystów z całego świata przez 7 lat namalowało 65 tysięcy obrazów na płótnie, wiernie naśladujących  stylistykę Vincenta van Gogha, które sfotografowane klatka po klatce stworzyły pełnometrażowy film. Od dziś przez miesiąc, do 15 kwietnia, część nich oglądać będzie można w Zamku Książ.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 marca 2018 11:35
`