Wysokie miejsce PWSZ Wałbrzych w prestiżowej kategorii

12 czerwca 2017 16:23. Studenci PWSZ. czerwiec 2017 fot. Jacek Zych / PWSZ Wałbrzych

Tematy: 


Bardzo dobra informacja dotarła do nas z Warszawy! Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. A. Silesiusa uplasowała się na wysokim miejscu tegorocznego rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy w kategorii „Prestiż według pracodawców 2017”. Dobre miejsce w rankingu to efekt wdrożenia na uczelni długofalowego programu współpracy z otoczeniem gospodarczym oraz skupienia się na praktycznym aspekcie studiów.

Przypominamy, że od października 2016 r. wszystkie kierunki studiów prowadzone w PWSZ Wałbrzych stały się kierunkami o profilu praktycznym, co w jeszcze większym stopniu pozwala na przygotowanie studentów do przyszłej pracy zawodowej. Cieszy fakt, że w tak krótkim czasie staliśmy się w oczach pracodawców solidnym partnerem w zakresie kształcenia ich kadr. Na uwagę zasługuje także to, że w porównaniu z innymi uczelniami z tego zestawienia posiadamy najmniej studentów oraz absolwentów, a także jesteśmy jedyną uczelnią naszego typu.

Jak badano preferencje pracodawców? Pomiaru dokonano z użyciem dwóch metod badawczych (tzw. techniki mixed mode) – wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo oraz ankiet online. Badanie każdorazowo realizowane jest na reprezentatywnej próbie N=1800 przedsiębiorstw działających na terenie Polski, zatrudniających powyżej 20 pracowników ze wszystkich branż i województwa. Pomiarem objęto 283 uczelni.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 czerwca 2017 16:23
`