nasz news „Wyrok sądu jest miażdżący dla szpitala”. Mamy komentarz prezydenta Szełemeja

15 lipca 2022 11:09. Roman Szełemej na dyżurze w Szpitalu im. Sokołowskiego. fot. Jacek Zych / FORUM

Wyrok sądu jest miażdżący dla szpitala – w taki sposób prezydent Roman Szełemej skomentował dzisiejszy wyrok Sądu Pracy w Świdnicy uchylający decyzję o jego zwolnieniu.

– Sąd w sposób nie tylko nie budzący wątpliwości, ale i w mojej ocenie miażdżący właściwie oddalił wszystkie powody, dla których zostałem zwolniony, wskazując na ich całkowicie nieprawdziwy charakter.  – powiedział naszemu reporterowi zaledwie kilkadziesiąt minut po ogłoszeniu wyroku prezydent Roman Szełemej.

Zdaniem sądu, który obszerne uzasadnienie wyroku odczytywał kilkadziesiąt minut, zwolnienie z pracy dra Szełemeja było nie tylko bezpodstawne. Sąd wykazał niezbicie, że zwalnianie w takich okolicznościach pracownika jest całkowicie nieuzasadnione, bezprawne. Polecił zatrudnić prezydenta nie tylko na poprzednim stanowisku i na poprzednich warunkach pracy. Nakazał zrobić to niezwłocznie, od najbliższego poniedziałku, niezależnie od uprawomocnienia się wyroku i ewentualnych odwołań obu stron do kolejnych instancji.

– Ja mam przede wszystkim poczucie, że wygrała sprawiedliwość, wygrało poczucie sprawiedliwości, które obowiązuje niezależnie od wszelkich okoliczności. W tym przypadku nie dochowano elementarnych zasad przyzwoitości w stosunku do pracownika. Ja dziś wyrażam satysfakcję, że wygrała sprawiedliwość i prawda. Cieszę się, że od poniedziałku wrócę do pracy. – powiedział naszemu reporterowi Roman Szełemej.

Prezydent zapowiada stawienie się do pracy o 7 rano w poniedziałek. Przywrócenie dra Szełemeja  na zajmowane stanowisko nie będzie proste. Obecnie ordynatorem kardiologii jest dr. n. med. Marek Bronisz. Decyzją sądu na to stanowisko ma jednak zostać przywrócony właśnie dr Szełemej. Zdaniem prezydenta to już jest problem dyrekcji szpitala.

 

 

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 15 lipca 2022 11:09
.
 • pisuar pisze:

  Brawo!!!

 • Ani pisze:

  To kto przyjdzie do pracy do ratusza w poniedziałek rano ? Jak prezydent pójdzie do szpitala ?

 • Dr Dree pisze:

  Przyjdzie czy tylko da komuś kartę do odbicia

 • Jazgarz pisze:

  No widzisz; miejsce już czeka na ciebie; Co?za głupi jesteś?a,to widać po wpisie!!

 • Elzbieta pisze:

  Proszę czytać ze zrozumieniem.

 • Adam pisze:

  Cieszę się razem z Panem

 • Nick pisze:

  Brawo ! Wreszcie będzie to prawdziwy Szpital!!! I proszę bez złośliwych wpisów.

 • cosądsądzi pisze:

  8.00 – 16.00 szpital 16.00 – 16.30 dojazd 16.30 – 24.30 ratusz. Nie ma pracy ordynatora ani prezydenta na pół etatu raczej obie te prace wymagają nadmiarowego zaangażowania … i uczciwości.
  Czy sąd rozumie że wyrokiem wydał opinie o polskim sądownictwie?

 • Michał pisze:

  Czy Pan Prezydent przyjedzie służbowym samochodem UM do pracy w Szpitalu. Czy zrobi odprawę jak za dawnej Pani Dyrektor bywało, a później samochodem służbowym pojedzie do UM i zdąży do pracy na 7:30 .
  Znowu będzie oszukiwał Mieszkańców i Pracowników za przyzwoleniem niezależnego sądu uznającego zasadę Neumana.

 • Zdzicha pisze:

  Pracował na 1/4 etatu. Czyli po 2 godz. dziennie. Ustawić harmonogram np. 10-12 i po sprawie. Będziemy dra w tych godz. szukać i w szpitalu i w ratusz :) :) :)

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `