Dodano: 1 sierpnia 2023 10:48

Wypadek na skrzyżowaniu Sikorskiego i Moniuszki. To jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w Wałbrzychu

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Cześć skrzyżowania ulic Moniuszki i Sikorskiego jest zablokowana po tym, jak zderzyły się tam dwa samochody. Jedna osoba potrzebowała pomocy. Na miejscu pracują służby.

Do zderzenia doszło najprawdopodobniej w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przez kierowcę włączającego się do ruchu od strony Gaju. Doszło do zderzenia, w wyniku którego jedna osoba potrzebowała pomocy ratowników medycznych. CZęść skrzyżowania jest zablokowana. Pas ruchu w kierunku ulicy Niepodległości zajmują samochody policji i straży pożarnej. Ruch prowadzony jest po jednym pasie.

Skrzyżowanie ulic Moniuszki i Sikorskiego to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w Wałbrzychu. Wałbrzych wnioskował o dofinansowania przebudowy tego miejsca, w którym miało powstać rondo. Inwestycja nie dostała jednak rządowego dofinansowania. W lutym 2022 roku budowę ronda w miejscu tego skrzyżowania oraz przebudowę ulic Matejki i Moniuszki wyceniano „zaledwie” na 6 milionów złotych. Po nieprzyznaniu dofinansowania inwestycję zawieszono.

REKLAMA

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także