Dodano: 19 listopada 2022 16:03

Wypadek na łączniku świdnickim. W dostawczaka z olbrzymią siłą wjechał TIR

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Kierowcy jadący tak zwanym „łącznikiem świdnickim” jeszcze do sobotniego popołudnia muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Na wysokości miejscowości Nowice ciężarówka zderzyła się z samochodem dostawczym. Są utrudnienia, strażacy zorganizowali ruch wahadłowy. Jak poinformowała nas Magdalena Ząbek, rzecznik świdnickiej policji, rozpędzony samochód ciężarowy najechał na ustępujący pierwszeństwa przejazdu samochód dostawczy.

Do zderzenia doszło na prostej drodze, przy świetnej widoczności i doskonałych warunkach atmosferycznych. Według policyjnych informacji, jadący od strony Świdnicy samochód dostawczy przed skrętem w lewo, w stronę miejscowości Nowice, zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka samochodowi osobowemu. Wtedy, z nieustalonych jak dotąd przyczyn, uderzył w niego jadący w tym samym kierunku duży samochód ciężarowy. Siła uderzenia była ogromna. Dostawczak koziołkując, wylądował w rowie po przeciwnej stronie jezdni i skrzyżowania.

Kierowca dostawczaka cudem chyba tylko wyszedł z życiem ze zdarzenia. Przebadany przez ratowników medycznych został zabrany do szpitala. Na drodze pracują policyjni technicy i straż pożarna. Trzeba liczyć się z utrudnieniami do późnego popołudnia.

REKLAMA

Wypadek na tzw łączniku świdnickim. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wypadek na tzw łączniku świdnickim. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wypadek na tzw łączniku świdnickim. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także