Dodano: 16 sierpnia 2019 14:32

Wypadek koło Jaczkowa. Ratownicy długo nie mogli ustalić miejsca zdarzenia [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Z powodu nieprecyzyjnego zgłoszenia do Centrum Powiadamiania Ratunkowego służby ratunkowe z Wałbrzycha i Kamiennej Góry przez dłuższy czas służby miały problem z ustaleniem miejsca zdarzenia do jakiego doszło dziś w południe koło Jaczkowa. Tam niespełna 20-letni kierowca Forda Ka zakończył swoją podróż na drzewie. To, że człowiek przeżył, to cud – mówili świadkowie zdarzenia. Niewielki Ford Ka wypadł z drogi i lewą stroną, kierowcy, uderzył w przydrożne drzewo.

Takie zdarzenia są bardzo niebezpieczne – mówią strażacy. Ford Ka po uderzeniu w drzewo zamienił się w kulę pogniecionych blach. Młody człowiek kierujący samochodem został odwieziony do kamiennogórskiego szpitala.

Przy okazji tego zdarzenia ratownicy apelują: Zgłaszając wypadek lub kolizję udzielajmy bardzo zwięzłych i precyzyjnych informacji. Pamiętajmy – zgłoszenia z numeru 112 i 997 odbiera pracownik Centrum Powiadamia Ratunkowego we Wrocławiu, nie znający topografii terenu a często nawet nazw mniejszych miejscowości. Żeby przekazać informację strażakom lub policjantom musi otrzymać od nas bardzo precyzyjne dane – dodają strażacy

REKLAMA

Fot. użyczona / Juzwiesz24

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także