Wyniki matur w Wałbrzychu poniżej dolnośląskiej średniej. Są jednak i dobre wiadomości

7 lipca 2022 08:41.

Na Dolnym Śląsku egzamin dojrzałości oblał co czwarty uczeń. W Wałbrzychu jest jeszcze gorzej. Maturę zdało zaledwie 72 procent maturzystów. Są jednak szkoły, które mogą mówić o ogromnym sukcesie. W jednym z liceów zdawalność była stuprocentowa. W innym zdali wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do międzynarodowej matury.

Nie należy tak bardzo przywiązywać się do tych wyników matur. Nie należy tak bardzo porównywać poszczególnych regionów, poszczególnych lat, bo trzeba wziąć pod uwagę szereg różnych okoliczności – komentuje wyniki Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha.

Bielawska przypomina, że matury w tym roku pisał rocznik, który egzaminy gimnazjalne pisał w cieniu strajku nauczycieli. Rocznik, który większość nauki w szkole średniej spędził na nauczaniu zdalnym lub hybrydowym z powodu pandemii. Biorąc pod uwagę te kwestie, w ocenie wiceprezydent Wałbrzycha odpowiedzialnej za oświatę w mieście, wyniki tegorocznych matur można uznać za satysfakcjonujące.

Wśród tegorocznych maturzystów nie brakuje osób, którym niewiele zabrakło do sukcesu.

Mamy ogromną liczbę młodych ludzi, którzy dostali taką informację, że ich matura została oceniona na 29 procent, czyli ten jeden punkt zaważył. W większości przypadków będą się odwoływać – mówi Bielawska.

Średnia zdawalność matury w Wałbrzychu w tym roku wyniosła 72 procent. Tradycyjnie lepiej poradzili sobie licealiści niż uczniowie szkół zawodowych.

Są jednak i dobre informacje. W II Liceum Ogólnokształcącym zdawalność wyniosła sto procent. W I Liceum Ogólnokształcącym wszyscy uczniowie zdali międzynarodową maturę. W III Liceum Ogólnokształcącym tylko jeden uczeń nie zdał egzaminu dojrzałości. W IV Liceum Ogólnokształcącym zdało 52 procent maturzystów.

Dodano: 7 lipca 2022 08:41
.
  • Anonim pisze:

    Czyżby ktoś zapomniał o jednej szkole?ZSM tam też uczniowie pisali maturę .

  • Dodaj komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

    `