Wynajął hotelowy pokój. Płacić jednak nie chciał. Straty właściciela pensjonatu z powiatu wałbrzyskiego oszacowano na blisko 16 tysięcy złotych

25 października 2022 11:19. Źródło KMP Wałbrzych, fot. ilustracyjna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

O historii mężczyzny, który nie miał się, gdzie podziać, więc wpadł na pomysł, że wynajmie hotelowy pokój informuje wałbrzyska policja. 30-latek nie zamierzał jednak płacić za wynajem. W pensjonacie mieszał blisko półtora miesiąca. – Z ustaleń mundurowych wynika, że podejrzany doprowadził firmę do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem w łącznej kwocie blisko 16 tysięcy złotych – informuje policja.

W wyniku działań operacyjnych i procesowych funkcjonariusze kryminalni pierwszego komisariatu w poprzedni czwartek zatrzymali, a następnie postawili zarzut oszustwa 30-letniemu mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego, który w okresie od 20 sierpnia do 1 października tego roku doprowadził do niekorzystnego rozporządzania mieniem właścicieli jednego z lokalnych pensjonatów – relacjonuje policja.

Mężczyzna nie zapłacił za wynajęty pokój, usługi gastronomiczne i nie dokonał gminnej opłaty środowiskowej. Starty sięgają blisko 16 tysięcy złotych. Podejrzany, jak informuje policja, przez dłuższy czas zwodził przedstawicieli firmy i obiecywał wywiązanie się z umowy najmu. Nie miał jednak takiego zamiaru.

REKLAMA

Policjanci postawili już podejrzanemu zarzut oszustwa, za co odpowie przed sądem. Mężczyzna może teraz spędzić za kratami więzienia 8 lat. Podczas czynności procesowych 30-latek przyznał się do winy.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 października 2022 11:19
`