Wyłamali drzwi i ukradli quada

11 września 2019 16:00. Odzyskany quad z kradzieży w Michałkowej. fot. użyczona / KMP Wałbrzych

Tematy: 


Quad oraz prostownik samochodowy ukradli złodzieje z garażu w miejscowości Michałkowa. Sprawcy zostali zatrzymani. Teraz grozi im 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę. Trzech nieznanych sprawców weszło późnym popołudniem na teren prywatnej posesji. Włamywacze linką zaczepioną o hak samochodu wyrwali drzwi garażu. Łupem przestępców padły zaparkowany w środku quad oraz prostownik samochodowy o łącznej wartości około 4 tys. złotych. Następnie spłoszeni przestępcy zbiegli.

Zawiadomieni miejscowi policjanci już kilkadziesiąt minut po otrzymaniu zgłoszenia ustalili sprawcę włamania. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec Michałkowej. W niecałą godzinę później funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego wałbrzyskiej komendy osadzili w celi jego 45-letniego kolegę. Trzeci ze sprawców na wieść o zatrzymaniu pozostałych uczestników kradzieży sam zgłosił się na policję.

REKLAMA

W trakcie śledztwa funkcjonariusze odnaleźli skradzionego quada w pobliskim lesie. Podejrzani przyznali się do winy i czeka ich teraz sprawa sądowa. Grozi im 10 lat więzienia.

Wyłamane drzwi od garażu na posesji w Michałkowej. fot. użyczona / KMP Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 września 2019 16:00
`