Dodano: 26 marca 2021 07:49

Wydział Pracy w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu do likwidacji? Miasto protestuje

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza likwidować Wydział Pracy w naszym Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu i przenieść do Świdnicy – przyznaje prezydent Wałbrzycha. Roman Szełemej zdecydowanie krytykuje decyzje i pisze w tej sprawie do Ministra Sprawiedliwości. Wydział Pracy w wałbrzyskim sądzie ma przestać funkcjonować 1 kwietnia.

Prezydent Wałbrzycha przekonuje, że decyzja o likwidacji wydziału w Wałbrzychu i przeniesieniu go do Świdnicy jest niekorzystna nie tylko dla mieszkańców Wałbrzycha, ale także okolicznych miejscowości.

Trudna do racjonalnego wytłumaczenia decyzja dotycząca nie tylko mieszkańców Wałbrzycha, drugiego pod względem wielkości miasta na Dolnym Śląsku, ale również takich miejscowości, jak Boguszów-Gorce, Mieroszów, Głuszyca, Jedlina-Zdrój, to znaczy miejscowości, których mieszkańcy będą musieli pokonywać jeszcze większą odległość do sądu – mówi Szełemej.

REKLAMA

Warto podkreślić także, że budynek sądu, w którym mieści się wydział przeszedł gruntowną modernizacją, a prezydent Wałbrzycha przypomina, że obiekt jest przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych. Miejscy urzędnicy nie rozumieją decyzji i protestują przeciwko niej. Do Ministra Sprawiedliwości trafiło pismo w tej sprawie. List otrzymał także Michał Dworczyk, poseł ziemi wałbrzyskiej i Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

O likwidację wydziału pytaliśmy ministra Dworczyka. W rozmowie z naszym reporterem, Michał Dworczyk przyznał, że nie widział żadnego listu w tej sprawie.

O świcie wyjechałem z Warszawy, a wczoraj do godziny dwudziestej nie widziałem żadnego listu. Na pewno zapoznam się z tą sprawą, ale trudno odnosić mi się do kwestii, o których nich nie wiem – przyznał Dworczyk.

Do sprawy będziemy wracać.

Sąd Rejonowy w Wałbrzychu fot. Dziennik Wałbrzych

Sąd Rejonowy w Wałbrzychu fot. Dziennik Wałbrzych

Sąd Rejonowy w Wałbrzychu fot. Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także