Dodano: 8 września 2021 09:15

Wyciąg na Dzikowiec znów ma działać. Zakończono modernizację urządzenia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Jeszcze w tym roku ma ruszyć wyciąg na Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach. To efekt zakończonej niedawno modernizacji sterowni. Przypomnijmy, w minionym sezonie narciarskim turyści nie mogli wjechać na szczyt Dzikowca ze względu na awarię wyciągu. Naprawa kosztowała ponad 250 tysięcy złotych.

Wymieniliśmy całe serce Dzikowca, czyli główne  centrum sterowania. Jest nowe urządzenie. Człowiek, który to robił zapewniał nas, że co najmniej 10 lat nie będziemy mieli z tym żadnych problemów. Był odbiór tej inwestycji. Teraz czekamy tylko na inspekcję dozoru technicznego – mówi Sylwia Dąbrowska, burmistrz Boguszowa-Gorc.

Wszystko wskazuje na to, że turyści będą mogli korzystać z wyciągu już w październiku. Burmistrz ma świadomość, że to największa atrakcja gminy i okolicznych miejscowości.

REKLAMA

W planach jest modernizacja tras turystycznych wokół Dzikowca i tras downhillowych.

W zbliżającym się sezonie narciarskim Dzikowiec ma być w całości dostępny także dla narciarzy.

Będziemy się starali otworzyć go od góry do dołu. Oczywiście o ile pozwolą na to warunki pogodowe i zasoby wody. Jeżeli uda się naśnieżyć, stok będzie działał od góry – dodaje burmistrz.

Przypomnijmy, w minionym sezonie turyści mieli do dyspozycji tylko orczyk i taśmę. Wyciąg główny, kanapa, nie działał. Stok czynny był tylko do połowy.

Otwarcie po locdownie stoku narciarskiego na Dzikowcu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Otwarcie po locdownie stoku narciarskiego na Dzikowcu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Stok Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach. Naśnieżanie. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Stok Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach. Setki saneczkarzy podczas święta Trzech Króli. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także