Wybory w Boguszowie-Gorcach przełożone. Znamy nowy termin

21 stycznia 2021 21:33. Lokal wyborczy w Boguszowie-Gorcach. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Pod koniec grudnia, pół roku od przeprowadzonego w Boguszowie-Gorcach referendum, w którym mieszkańcy zdecydowali o odwołaniu dotychczasowego burmistrza Jacka C. pojawiło się rozporządzenie, w którym datę wyborów wyznaczono na 7 marca. W ostatnich dniach termin został jednak zmieniony.

Przypomnijmy, w grudniu Sąd Apelacyjny we Wrocławiu oddalił skargę jednego z mieszkańców Boguszowa-Gorc, dotyczącą referendum i uznał ważność przeprowadzonego głosowania.

Burmistrz miasteczka trafił do aresztu w grudniu 2018 roku. Jacek C. po roku śledztwa usłyszał między innymi zarzut przyjęcia łapówki i działania na szkodę gminy. Referendum w sprawie odwołania burmistrza zorganizowała grupa mieszkańców. Do głosowania doszło siódmego marca. Jacek C. został odwołany. Nowe wybory miały się odbyć 7 marca. Wszystko wskazuje na to, że termin ulegnie zmianie.

REKLAMA

W opublikowanym rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów znalazła się propozycja przełożenia terminu głosowania na 11 kwietnia. Oficjalna kampania ruszyłaby pod koniec marca.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 stycznia 2021 21:33
`