Wybierz i wytnij sobie choinkę. Nadleśnictwo Świdnica zaprasza na choinkobranie!

13 grudnia 2019 12:05. fot. użyczone / pixabay.com

Tematy: 


To propozycja dla tych, którzy sami chcą wybrać świąteczne drzewko i zmierzyć się z jego wycięciem. – O wyższości prawdziwej choinki nad sztuczną raczej mało kogo trzeba przekonywać – przyznają leśnicy. Najlepsze drzewko to takie prosto z lasu – dodają. Choinkobranie zaplanowano już jutro w Leśnictwie Piława od godziny dziewiątej do czternastej.

Akcję własnoręcznego wycinania świątecznych drzewek zaplanowano na plantacji znajdującej się na terenie Leśnictwa Piława w Piławie Górnej przy ulicy Bohaterów Getta 16. Chętni, którzy chcą skorzystać z propozycji Nadleśnictwa Świdnica powinni zabrać ze sobą siekierę lub piłę do drewna. Wycięte własnoręcznie drzewka będą sprzedawane średnio za dwadzieścia pięć złotych, warto zatem zabrać obliczoną kwotę.

Postanowiliśmy wrócić do korzeni i tak, jak nasi ojcowie i dziadkowie chodzili do lasu po choinkę, to i my to proponujemy. Nie wszędzie można jednak wycinać drzewka. My mamy specjalną plantację w Leśnictwie Piława, gdzie postanowiliśmy dać taką możliwość. Jeżeli chcecie być bohaterem w swoim domu i chcecie sami wyciąć choinkę to serdecznie zapraszamy – mówi Malwina Boncol z Nadleśnictwa Świdnica.

REKLAMA

Za choinki zapłacimy średnio dwadzieścia pięć złotych, maksymalnie pięćdziesiąt. Musimy jednak pamiętać, że są to drzewka prosto z lasu i nie zawsze są idealne.

Choinka może być niedoskonała, ale mamy gwarancję, że jest prosto z lasu – dodaje Boncol.

Przypomnijmy, choinkobranie jest organizowane tylko na terenie specjalnej plantacji w Leśnictwie Piława. Wycinanie choinek poza tym miejscem, bez zgody leśników grozi mandatem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 grudnia 2019 12:05
`