Dodano: 11 kwietnia 2024 11:09

Wulgarne bazgroły na obwodnicy i budynkach w całym mieście. ZDKiUM straszy pozwami, policja prowadzi postępowanie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wałbrzyska policja prowadzi postęopwanie w sprawie napisów, jakie wymalowano na terenie niemal calego miasta. Najbardziej spektakularne pojawiły się na ekranach dźwiekochłonnych wzdłuż obwodnicy, nie brakuje ich jednak też na budynkach na Starym Zdroju czy Piaskowej Górze.

Z prośbą o interwencję zwrócił się do nas jeden z czytelników Dziennika. W mailu, którego dostaliśmy czytamy:

– Droga redakcjo! Czy można by zrobić artykuł i ruszyć temat w sprawie licznego grafitii, które pojawiło się na kilkunastu budynkach na Starym Zdroju (ul. 11-go Listopada) oraz na Piaskowej Górze (ul. Broniewskiego przy ul. Długiej) a może i jeszcze innych dzielnicach. Grafitti nawiązuje do jednego tematu, a napisy szpecą dopiero co odnowione elewacje pięknych budynków.

REKLAMA

Jednocześnie na fanpage’u ZDKiUM pojawiła się informacja o zamiarze dochodzenia roszczeń wobec sprawców wandalizmu na obwodnicy

– Jesteśmy tak,  jak Państwo oburzeni głupotą i agresją słowną „graficiarzy”, którzy tchórzliwie — bo pod osłoną nocy uszkodzili ekrany dźwiękochłonne na Europejce. Ten niezrozumiały akt wandalizmu znajdzie swój finał w sali sądowej, gdzie bez żadnej taryfy ulgowej lokalna społeczność złoży stosowne podziękowania „patologicznym artystom”.

Fakt zgłoszenia takiej sprawy oraz wszczęcia postępowania potwierdza też komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

– Prowadzimy postępowanie w tej sprawie. Ze względu na trwające prace nie mogę udzielić więcej informacji. 

fot. użyczone czytelnik

fot. użyczone czytelnik

fot. użyczone ZDIKUM

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także