Dodano: 21 października 2021 14:32

Wstrzymany ruch pociągów z Wrocławia do Jeleniej Góry

Z powodu uszkodzeń trakcji i taboru spowodowanego porywistym wiatrem Koleje Dolnośląskie wstrzymują czasowo kursowanie pociągów na niektórych trasach. zawieszone jest między innymi kursowanie pociągów z Wrocławia do Jeleniej Góry i z Jeleniej Góry do Goerlitz. Na innych trasach prowadzono komunikację zastępczą.

Połamane drzewa, zerwana trakcja elektryczna i uszkodzony szynobus – szalejący na dolnym śląsku wiatr sparaliżował pracę Kolei Dolnośląskich. Uszkodzone są fragmenty kilku kuluczowych tras północy i południowego zachodu województwa.

– Nasze pojazdy są unieruchomione z wielu przyczyn – między innymi powalonych na torach drzew, połamanych pantografów, zerwanych linii energetycznych. Oczywiście te awarie, na które mamy wpływ są naprawiane na bieżąco  – powiedział w rozmowie z naszym reporterem Bartłomiej Nowak, rzecznik Kolei Dolnośląskich

Z powodu uszkodzeń zawieszono kursowanie pociągów na kilku kluczowych liniach. Tam gdzie to możliwe pociągi zastąpiono zastępczą komunikacją autobusową. Nie wszędzie to się jednak udało:

– Mamy tutaj do czynienia z poważnymi utrudnieniami na trasie Jelenia Góra Goerlitz, Węgliniec Lubań Śląski – tam do odwołania kursowała będzie komunikacja zastępcza. na odcinku Węgliniec-Zgorzelec tych jest obsługiwany wahadłowo, Wrocław Brochów – Jelcz Laskowice, Wałbrzych Wrocław, Wałbrzych Jelenia Góra – tam w tej chwili kursowanie pociągów zostaje wstrzymane. 

Awarie i uszkodzenia są usuwane przez służby PKP PLK. Uszkodzeń tras jest jednak tak dużo, że nie  sposób w chwili obecnej jednoznacznie i precyzyjnie podać czasu, w jakim ruch na poszczególnych liniach zostanie przywrócony.

 

 

Szynobus kolei Dolnośląskich fot. użyczone / Koleje Dolnośląskie

Pociągi Kolei Dolnośląskich zatrzymane na dworcu w Jaworzynie Śląskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zobacz także