Dodano: 21 października 2021 14:32

Wstrzymany ruch pociągów z Wrocławia do Jeleniej Góry

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Z powodu uszkodzeń trakcji i taboru spowodowanego porywistym wiatrem Koleje Dolnośląskie wstrzymują czasowo kursowanie pociągów na niektórych trasach. zawieszone jest między innymi kursowanie pociągów z Wrocławia do Jeleniej Góry i z Jeleniej Góry do Goerlitz. Na innych trasach prowadzono komunikację zastępczą.

Połamane drzewa, zerwana trakcja elektryczna i uszkodzony szynobus – szalejący na dolnym śląsku wiatr sparaliżował pracę Kolei Dolnośląskich. Uszkodzone są fragmenty kilku kuluczowych tras północy i południowego zachodu województwa.

– Nasze pojazdy są unieruchomione z wielu przyczyn – między innymi powalonych na torach drzew, połamanych pantografów, zerwanych linii energetycznych. Oczywiście te awarie, na które mamy wpływ są naprawiane na bieżąco  – powiedział w rozmowie z naszym reporterem Bartłomiej Nowak, rzecznik Kolei Dolnośląskich

REKLAMA

Z powodu uszkodzeń zawieszono kursowanie pociągów na kilku kluczowych liniach. Tam gdzie to możliwe pociągi zastąpiono zastępczą komunikacją autobusową. Nie wszędzie to się jednak udało:

– Mamy tutaj do czynienia z poważnymi utrudnieniami na trasie Jelenia Góra Goerlitz, Węgliniec Lubań Śląski – tam do odwołania kursowała będzie komunikacja zastępcza. na odcinku Węgliniec-Zgorzelec tych jest obsługiwany wahadłowo, Wrocław Brochów – Jelcz Laskowice, Wałbrzych Wrocław, Wałbrzych Jelenia Góra – tam w tej chwili kursowanie pociągów zostaje wstrzymane. 

Awarie i uszkodzenia są usuwane przez służby PKP PLK. Uszkodzeń tras jest jednak tak dużo, że nie  sposób w chwili obecnej jednoznacznie i precyzyjnie podać czasu, w jakim ruch na poszczególnych liniach zostanie przywrócony.

 

 

Szynobus kolei Dolnośląskich fot. użyczone / Koleje Dolnośląskie

Pociągi Kolei Dolnośląskich zatrzymane na dworcu w Jaworzynie Śląskiej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także