Wstrzymajcie do odwołania wyjazdy na szkolne wycieczki. Taki apel ma trafić do dolnośląskich szkół. W tle koronawirus

6 marca 2020 14:40. fot. ilustracyjne / pixabay.com

Tematy: 


O wstrzymanie do odwołania wyjazdów uczniów w całym regionie będzie apelował wojewoda dolnośląski. Jarosław Obremski decyzję w tej sprawie przekazał dziś na konferencji prasowej. Informację do szkół ma przekazać kuratorium. Poszczególne placówki mogą posłuchać wojewody, ale nie muszą.

Jarosław Obremski przypomniał w czasie dzisiejszego spotkania, że rośnie liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Niemczech i Czechach, w związku z tym, być może warto ograniczyć zagraniczne wyjazdy, nawet do naszych sąsiadów.

Służby apelują także o to by uniknąć miejsc, w których gromadzi się większa liczba osób. Apel jest związany nie tylko z zagrożeniem, jakie niesie koronawirus, ale także ze zwiększoną zachorowalnością na grypę.

REKLAMA

Niewykluczone, że wojewoda będzie rekomendował także zamykanie popularnych miejsc zabaw dla dzieci. Chodzi głównie o place zabaw w galeriach handlowych.

Centrum Kultury Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy informuje, że z powodu zagrożenia związanego z koronawirusem odwołało zaplanowane na niedzielę uroczystości związane z Dniem Kobiet. Decyzją wojewody odwołano także zaplanowaną na końcówkę marca we Wrocławiu Ogólnopolską Olimpiadę Kreatywności.

Z informacji przekazanych przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki w regionie hospitalizowany jest osiem osób z podejrzeniem koronawirusa, 87 zostało izolowanych lub objętych kwarantanną. 260 przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 marca 2020 14:40
`