Dodano: 6 grudnia 2021 20:56

Wstrząsające okoliczności odstrzału dzików na Podzamczu. Będzie zawiadomienie do prokuratury

(…) Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej wyraził oburzenie zaistniałą sytuacją i podjął decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu działań myśliwych i złożeniu do Prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez myśliwego dokonującego odstrzału – czytamy w wystosowanym przez Urząd Miasta oświadczeniu w sprawie odstrzału dzików, jakiego dokonał myśliwy w samym centrum największego osiedla mieszkaniowego w Wałbrzychu.

W oświadczeniu czytamy:

Po analizie materiału dokumentującego dzisiejsze zdarzenia na osiedlu Podzamcze, Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej wyraził oburzenie zaistniałą sytuacją i podjął decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu działań myśliwych i złożeniu do Prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez myśliwego dokonującego odstrzału. Dziki to olbrzymi problem w Wałbrzychu, ale sytuacja jaka miała dzisiaj miejsce nigdy nie powinna się wydarzyć. W naszym mniemaniu prowadzenie odstrzału na terenie tak gęsto zamieszkałym jest nie tylko niehumanitarne, ale mogło stwarzać niebezpieczeństwo dla mieszkańców. Zdrowie i życie ludzkie jest elementem nadrzędnym przy prowadzeniu tego typu działań.

REKLAMA

O zdarzeniu informowaliśmy jako pierwsi. W poniedziałek około południa zostaliśmy zaalarmowani przez mieszkańców o myśliwym strzelającym do dzików pomiędzy blokami na ulicy Fortecznej. Mężczyzna strzelał do zwierząt nie bacząc na przechodniów i osoby znajdujące się w oddalonych o zaledwie kilkanaście metrów pawilonach handlowych. Taki moment mamy zarejestrowany na filmie udostępnionym nam przez czytelników. Według informacji, jakie uzyskaliśmy od policji myśliwy miał działać na zlecenie Urzędu Miasta. Zabił 6 z 14 żerujących w okolicy ulicy Fortecznej zwierząt. Cześć z nich pozostawił w miejscach, w których padły.

Do sprawy odniósł się na Twitterze prezydent Roman Szełemej. napisał:

To była indywidualna decyzja myśliwego. Nie akceptujemy tego. ! Kierujemy do prokuratury celem sprawdzenia. Natychmiast nakazałem wstrzymanie tego procederu!

Według naszych informacji odstrzał dzików w środku osiedla mieszkaniowego jest możliwy po spełnieniu szeregu bardzo rygorystycznych warunków. Większość myśliwych woli przegonić stado w miejsce oddalone od siedzib ludzkich i dopiero tam, bezpiecznie odstrzeliwuje zwierzęta. Myśliwi, z którymi rozmawialiśmy, stanowczo potępili dzisiejszą akcję na Podzamczu.

Dziki zastrzelone na Podzamczu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dziki zastrzelone na Podzamczu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dziki zastrzelone na Podzamczu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dziki zastrzelone na Podzamczu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zobacz także