Dodano: 6 grudnia 2021 20:56

Wstrząsające okoliczności odstrzału dzików na Podzamczu. Będzie zawiadomienie do prokuratury

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

(…) Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej wyraził oburzenie zaistniałą sytuacją i podjął decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu działań myśliwych i złożeniu do Prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez myśliwego dokonującego odstrzału – czytamy w wystosowanym przez Urząd Miasta oświadczeniu w sprawie odstrzału dzików, jakiego dokonał myśliwy w samym centrum największego osiedla mieszkaniowego w Wałbrzychu.

W oświadczeniu czytamy:

Po analizie materiału dokumentującego dzisiejsze zdarzenia na osiedlu Podzamcze, Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej wyraził oburzenie zaistniałą sytuacją i podjął decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu działań myśliwych i złożeniu do Prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez myśliwego dokonującego odstrzału. Dziki to olbrzymi problem w Wałbrzychu, ale sytuacja jaka miała dzisiaj miejsce nigdy nie powinna się wydarzyć. W naszym mniemaniu prowadzenie odstrzału na terenie tak gęsto zamieszkałym jest nie tylko niehumanitarne, ale mogło stwarzać niebezpieczeństwo dla mieszkańców. Zdrowie i życie ludzkie jest elementem nadrzędnym przy prowadzeniu tego typu działań.

REKLAMA

O zdarzeniu informowaliśmy jako pierwsi. W poniedziałek około południa zostaliśmy zaalarmowani przez mieszkańców o myśliwym strzelającym do dzików pomiędzy blokami na ulicy Fortecznej. Mężczyzna strzelał do zwierząt nie bacząc na przechodniów i osoby znajdujące się w oddalonych o zaledwie kilkanaście metrów pawilonach handlowych. Taki moment mamy zarejestrowany na filmie udostępnionym nam przez czytelników. Według informacji, jakie uzyskaliśmy od policji myśliwy miał działać na zlecenie Urzędu Miasta. Zabił 6 z 14 żerujących w okolicy ulicy Fortecznej zwierząt. Cześć z nich pozostawił w miejscach, w których padły.

Do sprawy odniósł się na Twitterze prezydent Roman Szełemej. napisał:

To była indywidualna decyzja myśliwego. Nie akceptujemy tego. ! Kierujemy do prokuratury celem sprawdzenia. Natychmiast nakazałem wstrzymanie tego procederu!

Według naszych informacji odstrzał dzików w środku osiedla mieszkaniowego jest możliwy po spełnieniu szeregu bardzo rygorystycznych warunków. Większość myśliwych woli przegonić stado w miejsce oddalone od siedzib ludzkich i dopiero tam, bezpiecznie odstrzeliwuje zwierzęta. Myśliwi, z którymi rozmawialiśmy, stanowczo potępili dzisiejszą akcję na Podzamczu.

Dziki zastrzelone na Podzamczu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dziki zastrzelone na Podzamczu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dziki zastrzelone na Podzamczu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dziki zastrzelone na Podzamczu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także