WSSE Invest Park sponsorem tytularnym 20. edycji wyścigu MTB Cross Country „Invest Park – Górale na start”

29 kwietnia 2017 10:52. Infografika. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Wzrastający prestiż zawodów z roku na rok przyciąga na start coraz bardziej utytułowanych zawodników: w 2016 w Wałbrzychu rywalizowali ze sobą aktualny wice mistrza Europy Fabian Giger ze Szwajcarii i mistrz Polski Bartłomiej Wawak. W tym roku udział zapowiedziała zawodniczka najwyższego światowego formatu,  złota medalistka mistrzostw świata w wyścigu elity MTB oraz w maratonie MTB, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy, wielokrotna mistrzyni Polski w cross-country – Maja Włoszczowska.

Dlatego decyzją zarządu firmy Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest Park stała się sponsorem tytularnym 20. edycji międzynarodowego wyścigu MTB Cross Country „Invest Park Górale na start”. To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla organizatorów, ale również dla kibiców. Pozyskanie tak potężnego mecenasa jakim jest WSSE Invest Park jest gwarantem najwyższego poziomu organizacyjnego zawodów.

– Wydarzenia sportowe i rekreacyjne są ważnym elementem życia lokalnej społeczności. Wspieramy inicjatywy, które integrują mieszkańców i zachęcają do spędzania czasu wolnego w rodzinnym gronie. Ogólnopolski wymiar imprezy stwarza dodatkowo możliwość ukazania walorów regionu i promocji Wałbrzycha. Mam nadzieję, że otwarte mistrzostwa firm strefowych, które zostaną rozegrane podczas tego wydarzenia dodatkowo uatrakcyjnią rywalizację – mówi Maciej Badora, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

REKLAMA

Pamiętać należy, że główną ideą zawodów „Invest park Górale na start” jest propagowanie zdrowego stylu życia i kolarstwa rekreacyjnego. Dlatego poza kategorią „elite”, która jest swoistym ukoronowaniem zmagań i wisienką na torcie dla kibiców i fanów kolarstwa górskiego w ramach „Górali na start” rozgrywane są wyścigi dla amatorów. W tym roku po raz pierwszy, dzięki zaangażowaniu WSSE Invest Park powstała osobna kategoria, ukryta pod nazwą Otwarte Mistrzostwa Firm Strefowych. Klasyfikowani w niej będą zawodnicy od 18 do 50 roku życia, pracujący w zakładach na terenie WSSE Invest Park, którzy podczas rejestracji podadzą nazwę swojej firmy.

Na uczestników wszystkich kategorii wiekowych czekają bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez partnerów wyścigu „Invest Park Górale na start”. Części i sprzęt rowerowy najwyższej klasy zapewni Nexelo – dystrybutor szerokiej gamy gamy części i akcesoriów rowerowych, a o kondycję zawodników zadba SportFuel.pl – dystrybutor najlepszych marek odżywek i suplementów dla sportowców. Stanowiska obu partnerów będzie można odwiedzić w miasteczku zawodów, zlokalizowanym przy ulicy Żwirki i Wigury.

Miasteczko MTB to nie tylko partnerzy wyścigu. Producent rowerów Superior – kolejny sponsor wyścigu udostępni do przetestowania najnowsze modele swoich produktów. Każdy chętny będzie miał możliwość wypróbowania sprzętu, na jakim startują m.in. zawodnicy KKW Superior Wałbrzych. Ci, którzy przyjadą na start własnym rowerem, jego stan będą mieli możliwość sprawdzić w namiocie technicznym u doświadczonych serwisantów. Funkcjonowała będzie mała gastronomia oraz rowerowy tor przeszkód dla najmłodszych.

Wszystko to sprawia, że przez dwa dni, od 6 do 7 maja w Wałbrzychu trwać będzie prawdziwa fiesta rowerowa. Zachęcamy Państwa do aktywnego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dla tych, którzy przyjadą samochodami organizatorzy przygotowali parking na górnej płycie stadionu Górnika. Warto dodać, że dla gości, i zawodników, którzy odwiedzą Wałbrzych w tym terminie specjalną ofertę noclegową przygotował hotel Aqua Zdrój, gdzie w komfortowych pokojach można jeszcze zarezerwować nocleg za jedyne 85 zł za osobę.

„Invest Park Górale na start” to najstarsza wałbrzyska impreza rowerowa. 20. edycja tej zorganizowanej po raz pierwszy w 1997 roku rozpoczyna się w sobotę, 6 maja 2017 roku o godzinie 10.30 wyścigami dla dzieci i amatorów. Centrum zawodów, miasteczko MTB i parking znajdują się przy ulicy Żwirki i Wigury. Z powodów organizacyjnych zalecany jest dojazd od ulicy Lotników i Olimpijskiej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 kwietnia 2017 10:52
`