Dodano: 14 maja 2024 11:50

Współpraca transgraniczna. Spotkanie w Broumovie otwiera nowe perspektywy finansowania projektów z dziedziny kultury i turystyki

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

W czeskim Broumovie odbyło się spotkanie poświęcone współpracy transgranicznej i europejskiej. Uczestniczyły w nim organizacje z dziedziny kultury i turystyki z Czech i Polski, które omawiały kierunki wspólnych działań w ramach projektów transgranicznych oraz możliwości ich finansowania.

Wspólnie z projektem Broumov 2028 oraz Královéhradecký kraj zainicjowaliśmy polsko-czeskie partnerstwo, zainspirowane kandydaturą Miasta Broumov na Europejską Stolicę Kultury 2028. Podczas spotkania przedstawiliśmy możliwości wsparcia w ramach programu Interreg CZ-PL i innych programów międzynarodowych. Odbyła się też lokalna Giełda Partnerstw i konsultacje pomysłów projektowych.  – czytamy na stronie Facebook Interreg Czechy-Polska Dolny Śląsk.

Podczas spotkania czescy i polscy partnerzy mieli okazję skonsultować swoje doświadczenia, wymienić się pomysłami oraz zapoznać z przyszłymi partnerami.

REKLAMA

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. użyczone nterreg Czechy-Polska Dolny Śląsk

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także