Wrocław, Bolesławiec i Legnica. Tam są pacjenci z potwierdzoną obecnością koronawirusa. Rośnie liczba objętych kwarantanną

15 marca 2020 20:16. Ćwiczenia Straż Pożarna – Szpital Polowy. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


O pierwszym, potwierdzonym przypadku koronawirusa w Legnicy informuje Radio Wrocław. To po Wrocławiu, Bolesławcu i powiecie oleśnickim kolejne miejsce, w którym pojawił się taki pacjent. W Wałbrzychu wciąż nie potwierdzono przypadku zachorowania.

Obecne dane dotyczące naszego regionu to piętnaście osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa. Najnowszy przypadek to kobieta z Legnicy, o której informuje radio Wrocław. Jedna osoba zmarła.

Rośnie także liczba osób poddanych kwarantannie. W porannym raporcie służby wojewody pisały o ponad 400 osobach. W tej chwili to ponad 630 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 1518 osób, hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania – 81.

REKLAMA

W Wałbrzychu, według wczorajszych danych, przebywało dwanaście osób z podejrzeniem zakażenia. U 9 wynik badania był ujemny. Na pozostałe wyniki szpital czeka. Liczba osób hospitalizowanych wciąż się jednak zmienia.

Warto pamiętać, że obowiązek domowej kwarantanny od dziś dotyczy wszystkich osób wracających z zagranicy. Mowa o dwóch tygodniach izolacji. Przypominamy także, że to czy poddajemy się domowej kwarantannie może sprawdzić policja. Kara za niedostosowanie się do wytycznych może sięgnąć nawet pięciu tysięcy złotych.

Według ostatnich danych liczba chorych w Polsce przekroczyła już 120 osób. Trzy osoby zmarły. Służby podkreślają jednak, że u tych osób poza zakażenie koronawirusem istniały także poważne choroby współtowarzyszące.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 marca 2020 20:16
`