Wrócił profil Romana Szełemeja na FB. Jeden z pierwszych wpisów dotyczy… szczepień

10 maja 2021 08:20. fot. FB Roman Szełemej

Tematy: 


Dzień Europy (święto europejskich państw obchodzone 9 maja przyp. red.) to bardzo dobra okazja, żeby przypomnieć, że wszystkie szczepionki, jakie na terenie Unii Europejskiej są podawane mieszkańcom to są szczepionki sprowadzane i sfinansowane przez Unię Europejską – mówi w opublikowanym dziś na FB nagraniu Roman Szełemej. Profil prezydenta Wałbrzycha wznowił działalność po kilkudniowej przerwie.

Roman Szełemej przypomina, że Polska otrzyma blisko 100 milionów szczepionek zamówionych i dystrybuowanych zgodnie ze specjalnym algorytmem.

Ludność Polski stanowi około ośmiu procent ludności krajów Unii Europejskiej i tyle właśnie szczepionek proporcjonalnie dostaniemy. Nie zapłacimy za to ani złotówki, ani euro. To wszystko zostało sfinansowane z budżetu Unii Europejskiej – dodaje samorządowiec.

REKLAMA

Prezydent Wałbrzycha na opublikowanym dziś filmie zachęca do szczepień, zachęca do korzystania z punktu szczepień w Starej Kopalni.

Profil samorządowca wznowił działalność po kilkudniowej nieobecności. Funpage został wstrzymany po fali hejtu i gróźb, które zaczęły płynąć pod adresem włodarza i radnych, którzy w ubiegłym tygodniu przyjęli uchwałę wprowadzającą obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla wszystkich pełnoletnich mieszkańców Wałbrzycha i osób pracujących na terenie miasta.

Oceną prawną uchwały zajmują się w tej chwili służby wojewody, które mogą uchylić przepisy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 maja 2021 08:20
`