Wracając z pracy zdejmijcie nogę z gazu. Trwa policyjna akcja „Prędkość”

23 października 2019 13:11. Policjanci wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu podczas kontroli prędkości na ulicy Sikorskiego w Wałbrzychu. 21.09.2017. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


26 funkcjonariuszy 11 radiowozach Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu  prowadzi dziś wzmożone kontrole na drogach. W ramach akcji prędkość policjanci będą zwracali szczególną uwagę na przypadki przekraczania dozwolonych prędkości.

– Akcja prowadzona jest na terenie całego powiatu. Patroli należy spodziewać się w Wałbrzychu oraz miejscowościach powiatu: w Walimiu, Borównie, Czarnym Borze, Głuszycy, Jedlinie czy Jaczkowie. – powiedziała nadkomisarz Magdalena Korościk z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. – Mimo, iż akcja nosi kryptonim „prędkość”, policjanci będą zwracać uwagę na wszelkie niebezpieczne i niedozwolone zachowania użytkowników naszych dróg. 

Wałbrzyscy kierowcy mają sporo za uszami i dość ciężkie nogi jak na miasto, w którym właściwie nie ma dróg szybkiego ruchu.  Jak powiedzieli nam policjanci wałbrzyskiej drogówki, niechlubny rekordzista miał w czasie pomiaru ponad 160 km/h.

REKLAMA

Kierowcy, którzy nie zdejmą w porę nogi z gazu, mogą zostać ukarani mandatem w wysokości nawet do 500 zł, a ci którzy przekroczą prędkość o ponad 50 km/h pożegnają się z prawem jazdy na 3 miesiące, chyba że udowodnią, że działali w stanie wyższej konieczności.

W 2018 roku z winy kierujących pojazdami doszło do ponad 25 tysięcy wypadków drogowych, w wyniku których śmierć poniosło dwa tysiące osób, a 33 tysiące zostało rannych. Mimo tego, że jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków w 2018 roku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to najbardziej śmiercionośną przyczyną, niezmiennie od lat nadal pozostaje nadmierna prędkość. To właśnie nadmierna prędkość towarzysząca wypadkom drogowym w 2018 r. spowodowała śmierć 778 osób.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 października 2019 13:11
`