Wracają weekendowe pociągi do Adršpachu

24 kwietnia 2019 16:52. Pierwszy, weekendowy przejazd pociągu Kolei Dolnośląskich z Wrocławia do Adršpachu w Czechach. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Wracają letnie, kolejowe połączenia do Skalnego Miasta. Już w najbliższą sobotę, na kilka dni przed długą majówką, pojedzie pierwszy weekendowy pociąg do czeskiego Adršpachu. W tym roku połączenia realizowane będą podobnie jak w roku ubiegłym. Pierwsze pociąg pojedzie z Wrocławia. Następnie w ciągu dnia będzie wahadłowo kursował na trasie Wałbrzych Główny – Teplice n/Metui, żeby ostatnim kursem przez Wałbrzych powrócić znów do Wrocławia.

W tym sezonie bilet normalny z Wałbrzycha do Skalnego Miasta będzie kosztował 9,50 zł, natomiast ulgowy 4,75 zł. Mniej zapłacimy za bilet z Wałbrzycha Głównego do Mezimésti – 5 zł, natomiast z ulgą ustawową 2,50 zł. (bilet Wrocław – Adršpach odpowiednio 24 zł i 12 zł) Realizowane wyłączenie w weekendy wakacyjne połączenie kolejowe z Czechami cieszyło się w latach ubiegłych sporym, choć nie nadzwyczajnym powodzeniem turystów. Kursujące od maja do końca września pociągi przewiozły łącznie 20.618 pasażerów.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 kwietnia 2019 16:52
`