Wraca zima! Może spaść kilkanaście centymetrów śniegu. Ochłodzenie potrwa dwa tygodnie

29 marca 2022 10:31. 15.01.2016. Wałbrzych, Zimowy Wałbrzych. Centrum po intensywnych opadach śniegu skryło się pod grubą pierzyną białego puchu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Niebawem czeka nas krótki powrót do zimowych warunków, czapek, szalików i lepienia bałwanów – informuje Pogodny Wałbrzych. Do Polski już dotarło chłodniejsze powietrze, jak informuje serwis, pochodzenia arktycznego. W najbliższych dniach musimy się liczyć z opadami deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Taka aura utrzymać się może nawet dwa tygodnie.

Od środy chwyci delikatny mróz i wśród opadów mieszanych zaczną dominować opady śniegu – informuje Pogodny Wałbrzych.

Jak informuje serwis, w miniony piątek prognozy mówiły nawet o tym, że w czasie najbliższego weekendu może spaść od 30 do 40 centymetrów śniegu. Aktualizowane modele mówią już w tej chwili o kilkunastu centymetrach białego puchu.

REKLAMA

Centrum opadów wczoraj znajdowało się nad Norwegią, informuje Pogodny Wałbrzych, obecnie zaczyna wkraczać do Europy Centralnej.

O podobnej prognozie piszą specjaliści na stronach Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W drugiej połowie tego tygodnia temperatura w nocy ma spadać w okolice zera. Prognozy wskazują, że największe prawdopodobieństwo opadów śniegu dotyczy południa Polski, a szczególnie południowo-wschodnich krańców.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 marca 2022 10:31
`