Wraca wałbrzyski browar. Jest umowa Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju

1 kwietnia 2019 08:46. Piwa w browarze rzemieślniczym. fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Jako pierwsi możemy poinformować o tym, że Wałbrzych i Szczawno-Zdrój staną się częścią dolnośląskiego szlaku wina i piwa. Na mocy porozumienia zawartego w ostatnich dniach marca obie gminy czynnie włączają się w ten rodzaj promocji regionu.

Zadania zaplanowano dwuetapowo. Pierwszy – to odbudowa, w ramach finansowanego z pieniędzy unijnych projektu, wałbrzyskiego browaru. Budynek stanąć ma w miejscu jednej z wyburzonych kamienic przy ulicy Armii Krajowej.

Drugi etap to zagospodarowania zbocza góry Chełmiec. Prowadzone od ponad półtora roku analizy jednoznacznie wskazują to miejsce jako idealne do uprawy takich odmian winorośli jak o Solaris , Seyval Blanc , Muscat Odeski i Bianca. Gmina Szczawno-Zdrój po wygranym procesie wydzieliła niemal 2/3 zbocza góry na winnice.

REKLAMA

Pierwsze piwo z wałbrzyskiego browaru popłynąć ma już pod koniec 2019 roku. Na zboczach góry Chełmiec już dziś pracują geodeci – późną wiosną lub z początkiem lata rozpocząć ma się tam wycinka drzew i przygotowywanie terenu pod uprawy.

Nazwy wina i piwa mają nawiązywać do lokalnych tradycji piwowarskich. Całość projektu warta jest ponad 270 tysięcy Euro.

Fot. ilustracyjna, źródło: Pixabay

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 kwietnia 2019 08:46
`