Wraca Kulturzug z Wrocławia do Berlina. Będą zmiany w trasie kursowania

5 maja 2023 08:18. Fot. źródło: Deutsche Bahn

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Już w czerwcu na dolnośląskie trasy wraca popularny „Pociąg do Kultury”, czyli połączenie Wrocław – Berlin. W tym roku na nieco zmienionej trasie.

Po niespełna półrocznej przerwie miesięcznej przerwie na dolnośląskie tory wraca Kulturzug – obsługiwany przez Deutsche Bahn „Pociąg do Kultury”. To kolejny rok z rzędu, kiedy mieszkańcy Dolnego Śląska będą mieli bezpośrednie i co warto dodać, relatywnie tanie, połączenie ze Berlinem.

– Tak, Kulturzug wraca. Nasza współpraca z Deutsche Bahn pokazuje, że wielu turystów zarówno z Berlina do Wrocławia, jak i z Wrocławia do berlina podróżuje tym weekendowym pociągiem. Odrobinę mogę już opowiedzieć – zmieni się jego trasa, natomiast wg aktualnych informacji będziemy znowu, w weekendy, mieć realizowane połączenia ze stolicą Niemiec – wyjaśnił naszemu reporterowi Andrzej Padniewski z Kolei Dolnośląskich dodając, że zmiana trasy pociągu nie wpłynie znacząco na wydłużenie czasu podróży. W tym roku połączenia Pociągu do Kultury będą realizowane trasą przez Bolesławiec i Węgliniec.

REKLAMA

Dobrą wiadomością jest też to, że dolnośląski przewoźnik porozumiał się ze swoimi odpowiednikami po drugiej stronie granic – polskiej i niemieckiej, i na niemal wszystkie transgraniczne połączenia kolei dolnośląskich, niezależnie od tego, którym przewoźnikiem są realizowane, będzie można kupić bilety w systemie on-line.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 maja 2023 08:18
`