Wójt Starych Bogaczowic Mirosław Lech: Chcemy zaoferować turystom coś więcej, niż tylko las i muflony

17 lipca 2017 21:09. Wójt Starych Bogaczowic, Mirosław Lech. Czarny Bór, 13.07.2017. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
Wójt Starych Bogaczowic, Mirosław Lech

Tematy: 


Stare Bogaczowice stawiają na turystykę. Podczas uroczystości przekazania dofinansowania realizacji projektu „Ekomuzeum wokół Trójgarbu”, jaka miała miejsce w Centrum Kultury w Czarnym Borze wójt gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech zdradził nam plany rozwoju turystyki na swoim terenie.

– Stare Bogaczowice, jak co raz więcej gmin w Aglomeracji Wałbrzyskiej, upatrują szans na rozwój w ekspansji turystycznej. Przede wszystkim myślimy o zalewie, którego infrastrukturę ciągle rozwijamy. W ubiegłym roku uruchomiliśmy tam kąpielisko, jest plaża, są ratownicy, jest też punkt gastronomiczny. W tym roku planujemy otworzyć tam restaurację z prawdziwego zdarzenia. – powiedział w rozmowie z Dziennikiem wójt Starych Bogaczowic, Mirosław Lech.

Innym tematem, nad którym pochyla się wójt, to masyw Trójgarbu. Stare Bogaczowice stały się jednym z trzech gmin partnerskich realizujących program Ekomuzeum wokół Trójgarbu, który otrzymał dofinansowanie z ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej w wysokości 1,3 mln złotych. Budowa wieży widokowej na szczycie Góry, rozbudowa i dopasowanie do obecnych standardów ścieżek rowerowych, szlaków i infrastruktury turystycznej – to wszystko ma poprawić wizerunek gminy na turystycznej mapie Dolnego Śląska i zachęcić turystów do częstszego odwiedzania Gór Wałbrzyskich i Kamiennych.

REKLAMA

Za sprawą działań wójta Lecha już w najbliższych tygodniach zmieni się także oblicze trochę zapomnianego zamku Cisy. We współpracy z nadleśnictwem powstać ma droga dojazdowa od strony Cieszowa, nowoczesny parking i miejsca do odpoczynku czy biwakowania. Odnowiony zostanie mostek prowadzący do zamku, a same ruiny, po konsultacjach z Urzędem Konserwatora Zabytków, uprzątnięte i przystosowane dla bezpiecznego zwiedzania.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 lipca 2017 21:09
`