Wojewoda Dolnośląski torpeduje remont ulicy Wrocławskiej. Czy PiS zatrzyma bum rewitalizacyjny Wałbrzycha?

29 grudnia 2015 15:00. Ulica Wrocławska w Wałbrzychu. Fragment drogi krajowej nr 35. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Nowo wybrany Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak (PiS) odmówił przyznania zezwolenia na dalszy remont drogi krajowej nr 35, będący fragmentem ulicy Wrocławskiej. Czy to początek końca rewitalizacji Wałbrzycha?

Stało się to, czego się wszyscy obawiali. Wojewoda Dolnośląski, decyzją 27/15 z dnia 14 grudnia 2015 r. odmówił Inwestorowi – Prezydentowi Miasta Wałbrzycha zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla przedsięwzięcia pn. „Przebudowa i rozbudowa drogi krajowej Nr 35 (..) Wałbrzychu w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą: przebudowa drogi krajowej Nr 35 na odcinku ul. Wrocławskiej od ul. Piotrowskiego (..) do ul. Grota Roweckiego (..) w Wałbrzychu”.

Zastępca dyrektora ZDKiUM w Wałbrzychu, Bogusław Rogiński potwierdza, że w planach na 2016 rok kontynuacja ulicy Wrocławskiej nie została przewidziana.

Skrzyżowanie z ulicą Piotrowskiego jest dziś najbardziej newralgicznym punktem głównej arterii komunikacyjnej Wałbrzycha, jaką jest droga krajowa nr 35. Prezydent Roman Szełemej wielokrotnie podkreślał nadzieje jakie wiąże z przebudową tego odcinka ulicy Wrocławskiej. Po odmownej decyzji Wojewody nie ma szans na usprawnienie ruchu tranzytowego centrum miasta a wyjazdem z miasta w stronę Wrocławia.

obwieszczenie

Dodano: 29 grudnia 2015 15:00
.
 • Damian pisze:

  W taki właśnie sposób PiS realizuje swój podstawowy postulat przedwyborczy: „Polska w ruinie”.

 • Ktoś ktosik pisze:

  No tak PIS zaczyna rządzić nie tylko w Warszawie ale i w Wałbrzychu chce położyć łapę na wszystkim !!!!!!!!!

 • Maniek pisze:

  Jakie to ma znaczenie? WWSZiP i tak blokuje tą inwestycję. Właściciel nie chce oddać kawałka swojego terenu, A sednem tej przebudowy było pogłębienie światła wiaduktu i modernizacja układu tej krzyżówki.

 • - pisze:

  No i tu się ukazuje konflikt PiS – PO jak malowany. Dopóki w Wałbrzychu będzie rządzić PO dopóty będziemy kopani w dupę… Taka jest prawda i nie ma co się oszukiwać.

  • puzonik48 pisze:

   Wolę żebyśmy byli kopani w dupę niż oddali władanie miastem tej pisowskiej ,nieudolnej ,niszczycielskiej bandzie

   • Limciu pisze:

    Już jesteśmy im oddani na widelcu. tylko na razie nie chcieli wziąć. Zadłużenie miasta przekracza 100% budżetu rocznego, podczas gdy już przekroczenie 60% jest wystarczającym powodem, żeby premier odwołał władze miasta i wprowadził zarząd komisaryczny. To tylko kwestia czasu. Chyba że dr Szełemej przejdzie do PIS.

    • puzonik48 pisze:

     Dr Szełemej nie zgłupieje ,tego jestem pewna :)Żeby przeprowadzić taką ilość inwestycji i wykorzystać wszystkie środki unijne , gdzie trzeba było wkładu własnego nieuniknione było zadłużenie miasta :))Przeżyliśmy po reformach Balcerowicza ,przetrzymamy i psiorów :)

     • Limciu pisze:

      Racja, ale większość tej kasy poszła na Starą Kopalnię. Może jest i fajna, ale myślę że w Wałbrzychu było i jest parę pilniejszych spraw do sfinansowania. Można było z tym disneylandem poczekać.
      Zaś, co do migracji między partiami: Szełemej nie jest politykiem, przystąpił do PO, bo na niego naciskali oferując jakieś tam korzyści. Może to samo zrobić jak dostanie co najmniej równie ciekawą ofertę od PIS. Programowo te partie specjalnie się nie różnią. To bardziej jak przejście piłkarza z jednej drużyny do drugiej. Kibice obu drużyn będą go tylko przez jakiś czas nienawidzić. Kto dzisiaj pamięta że niesławny Radek S (miłośnik ośmiorniczek), był ministrem MON w rządzie PiS pod premierem J.Kaczyńskim ?

   • kol. pisze:

    I tu się zgadzam całkowicie….

 • wałbrzyszanin pisze:

  „Dopóki w Wałbrzychu będzie rządzić PO dopóty będziemy kopani w dupę…” A może dopóki w Polsce będzie rządzić PiS dopóty będziemy kopani w dupę…” Już współrządzili miastem przez 8 lat i pokazali co potrafią, a właściwie, że nic nie potrafią

 • Ela pisze:

  Czy przedmówcy rozumieją język polski? Odmowa nastąpiła dlatego że Wwsip nie dogadała się o kawałek ziemi. Inwestycja i tak będzie jak się szkole wywlaszczy

 • Anonim pisze:

  Moi drodzy to jest odpowiedz Pis….ów na ciągłość przegranych w wyborach nie tylko regionalnych. To jest poprostu zemsta za to że nie jesteśmy z nimi.

 • Łukasz Filipek pisze:

  PiS – Popaprańcy i Schizofrenicy. Dzięki ich działaniom wszyscy niedługo będziemy cierpieć. A o jakiejkolwiek poprawie możemy pomarzyć. Teraz jakąkolwiek rewitalizację Wałbrzycha możemy między bajki włożyć. Nawet nasz wspaniały prezydent (R.S) nic nie ugra bez wsparcia „z góry”. Także cieszy mnie fakt kreatywnego i ambitnego człowieka na stanowisku Prezydenta, natomiast szkoda że ma związane ręce przez rządzący ustrój polityczny.

 • A'tom pisze:

  Artykuł jest nierzetelny. Nie przedstawiono treści decyzji wojewody i co istotne – jej uzasadnieniem.
  Natomiast w tytule zasugerowano destrukcyjną rolę PiS wobec wałbrzyskiego samorządu.

 • Jan pisze:

  Uświadomcie sobie jedno-Wałbrzych jest jednym z tysięcy polskich upadłych miast i jako takie nie liczy się.
  Zrujnowane przez PO jak i PIS .Jest tu tylko jedna koksownia, składalnia samochodów i Szczawno.Reszta to emeryci i renciści.To jest wizerunek całej polski zrujnowanej przez partiokrację.Ja uciekłem z tego grajdołka w 1970 roku i nie żałuję.W Wałbrzychu tylko można znaleźć pracę przy czyszczeniu kanalizy i sprzątaniu ulic.Przemysłu zero, po prostu miasto ludzi umarłych i tak jest traktowane przez każdą władzę.PO chciałą to robić za wasze pieniądze, a PIS musi się najpierw nakraść, aby parę procent przeznaczyć na cele publiczne-taka jest prawda. Wszystkie partie kradną nasze pieniądze, a mieszkańców mają w rowie.

  • Niku pisze:

   A kiedy był pan ostatni w Wałbrzychu?
   Osobiście jestem rocznik 95 ( czyli mało wiem o świecie), ale widzę jak się Wałbrzych zmienia odkąd Szełemej jest Prezydentem tego miasta.
   Lubie kiedy ludzie wystawiają opinię o moim mieście a byli np tylko w Książu , ewentualnie byli z 10 lat temu :P

 • Gość pisze:

  Wałbrzyskie media i rzetelność – kpina. Wystarczy zajrzeć na walbrzych24.pl Tam dopiero teksty to ą jaja.

 • Jeżdżę przez Wrocławską pisze:

  Chyba w dupie mu się podobało od hajsu… Gratuluje tym co głosowali na wPiSdu… Banda kretynów i oszołomów..

 • nOSTRADAMUS pisze:

  KTOŚ PRZEPOWIEDZIAŁ DLA WAŁBRZYCH HISTORIE I STAŁO SIĘ. http://demotywatory.pl/4569225/Przepowiednia-dla-Walbrzycha-po-wyborach-2015-roku

  • puzonik48 pisze:

   Jak mu obywatele na to pozwolą ,to przepowiednia się sprawdzi !Bo pis to burzyciele ,niczego nie zbudowali i nie zbudują ,oni tylko rujnują :((

 • Radek pisze:

  Prezydent Wałbrzycha jest z PO dlatego PIS zaczyna walczyć! I najlepiej niech cierpią obywatele… :(

 • Ewa Wirska pisze:

  PIS i budowanie?Rewaloryzacja? Nie pierwsza taka nowinka nas czeka.i

 • wania pisze:

  Chwila, chwila! To wina WALBRZYCHA, a nie wojewody! Co za gowniany dziennikarz to napisal??? Nie chcialo sie juz zapoznac z decyzja i uzasadnieniem??? Takie bzdury na podstawie samego obwieszczenia kazdy debil moze wytworzyc…
  Zal, ze taki portal dziala. W jakim cwelu to napisales, dziennikarzyku?

 • Niku pisze:

  Czemu się dziwicie, Wałbrzych w ostatnich wyborach, był Bastionem PO ( największe poparcie w kraju podajże), o to efekt.
  Ale jeśli ktoś chce zniszczyć Wałbrzych i Szełemeja to może się grupo przeliczyć.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `