Dodano: 8 lipca 2020 13:43

Wojewoda Jarosław Obremski: zwiększamy pulę nagród za największą frekwencję w czasie wyborów

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Była bitwa o wóz, teraz będzie bitwa o 49 średnich wozów strażackich. Wojewoda Dolnośląski poinformował o tym, że do jednostek OSP w najbardziej zaangażowanych wyborczo gminach wszystkich byłych 49 województw trafią średnie wozy strażackie. To nie byle jaka zachęta dla strażaków ochotników, których jednostek w małych gminach często nie stać na zakup nowego wozu pierwszego natarcia.

Jak powiedział dziś w Wałbrzychu wojewoda Obremski zmieniły się trochę reguły konkursu: w  odróżnieniu od I tury zwiększono z 16 do 49 wozów, nie mogą brać udziału jednostki, które wygrały w I turze. Konkurs dotyczy gmin do 20 tysięcy mieszkańców.

Podobne konkursy ogłosili włodarze wielu miejscowości i gmin w Polsce. W Wałbrzychu prezydent Roman Szełemej zapowiedział, że dzielnica, w której przekroczona zostanie 60% frekwencja otrzyma od miasta 150 sadzonek drzew. Jeśli do głosowania pójdzie więcej niż 60% wszystkich mieszkańców miasta, w jedną sobotę wstęp do wszystkich instytucji kultury podlegających miastu będzie bezpłatny.

REKLAMA

 

Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także