Tematy: covid-19 dolnośląskie dolny śląsk epidemia koronawirus pandemia Wałbrzych wojewoda dolnosląski
– Nadal Wrocław i Wałbrzych to jest sytuacja bardzo, bardzo trudna. To są miasta niebezpieczne – przyznaje Jarosław Obremski. Dziś resort zdrowia poinformował o ponad 31 tysiącach nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dolny Śląsk znalazł się na piątym miejscu zestawienia.
– Sytuacja jest coraz bardziej poważna. Mamy wzrosty i to bym powiedział wcale nie minimalne w więcej niż połowie powiatów. Oczywiście można mówić, że są jakieś pierwsze jaskółki, bo część tych powiatów, gdzie mieliśmy największą liczbę zakażeń, zaczyna być tendencja malejąca. Dotyczy to Kamiennej Góry, od jakiegoś czasu Kłodzka, a także powiatu strzelińskiego – mówi Jarosław Obremski.
To jednak, jak podkreśla wojewoda, koniec dobrych informacji. Liczba zakażeń rośnie w największych aglomeracjach, we Wrocławiu, Wałbrzychu i powiatach wrocławskim oraz wałbrzyskim.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak podkreśla Obremski, efekty tego wzrostu za około tydzień przełożą się na wzrost zapotrzebowania na łóżka dla pacjentów chorych na COVID-19.
Skutecznym sposobem na walkę z pandemią ma być w uznaniu wojewody program szczepień. Ten w najbliższych tygodniach ma przyspieszyć nawet dziesięciokrotnie, pod warunkiem, że będą dostępne preparaty do szczepień.
Wojewoda dolnośląski przyznał także, że w regionie jest problem z przeciążeniem systemu ratownictwa. Przypomnijmy, w Wałbrzychu zdarzały się w ostatnich tygodniach sytuacje, gdy brakowało karetek, które pomagały by chorym. W takich przypadkach do pomocy kierowano śmigłowce LPR.
– Ja wystąpiłem o dodatkowe karetki. Powinny one od poniedziałku w systemie funkcjonować. Nie chodzi o samo auto, ale także zespół ratowników – mówi Obremski.
W ciągu ostatniej doby odnotowano w Polsce 31 757 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Na Dolnym Śląsku – 2709.
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Wałbrzych. Prywatni przewoźnicy jednak nie będą mogli korzystać z przystanków w Wałbrzychu
Kolejne utrudnienia między Starymi Bogaczowicami a Strugą. Drogę będą zamykać każdego wieczoru
Wałbrzych. Do końca tygodnia nowa sygnalizacja świetlna na Podzamczu
Głuszyca będzie miała nowy basen. Przebudowa ruszy po tym sezonie
Ulica Beethovena oficjalnie otwarta. Dawne tereny pokopalniane zmieniły się nie do poznania
Wałbrzych. Ulica Beethovena jak nowa
Pilny komunikat. Wody z kranu nie wolno pić w Jabłowie i części Czarnego Boru
Wybierasz się na Silent Disco? Redpoint przygotował specjalną ofertę
Region. Wypadek z udziałem konia. Nie żyje 18-miesięczne dziecko
Wirki. Wodę z dawnej kopalni „tankują” jak paliwo. Zobacz, jak działa niezwykły dystrybutor (WIDEO)