Wojciech Murdzek straci resort Nauki i Szkolnictwa Wyższego?

30 września 2020 07:06. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Odbyło się posiedzenie Rady koalicji, na którym ostatecznie zaakceptowano skład rządu – poinformowała wczoraj Anita Czerwińska, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Według dziennikarskich spekulacji, w ramach zmniejszenia liczby resortów połączone mają być Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To właśnie tym drugim kieruje pochodzący ze Świdnicy Wojciech Murdzek.

W sumie po zmianach ma być czternaście ministerstw – informuje RMF24.pl. Wczoraj o składzie nowego rządu dyskutowali koalicjanci: szefowie Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia. W rozmowach uczestniczył także premier Mateusz Morawiecki.

Jak ustalili reporterzy RMF FM połączonymi resortami nauki i szkolnictwa wyższego ma pokierować poseł PiS Przemysław Czarnek, który ma przejąć kompetencje Dariusza Piontkowskiego i Wojciecha Murdzka.

REKLAMA

Przypomnijmy, Murdzek został szefem resortu nauki w kwietniu tego roku. Do sejmu został wybrany w 2019 roku z list PiS w Wałbrzychu.

To jednak nie koniec zmian. W jedno ministerstwo mają zostać połączone także resorty środowiska i klimatu. W tym drugim wiceministrem jest Ireneusz Zyska.

Czy Zyska i Murdzek znajdą się w kierownictwach nowych resortów? Odpowiedź na to pytanie powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 września 2020 07:06
`