Dodano: 11 marca 2020 22:41

Włosi zamykają sklepy i lokale. Nam też grozi taki scenariusz?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


O zamknięciu sklepów, lokali usługowych i restauracji poinformował premier Włoch – donosi portal RMF24.pl. Czynne mają być tylko sklepy z żywnością i apteki. Polskie służby zapewniają, wszystkie sklepy działają i będą działały normalnie.

Obawy przed zamykaniem sklepów pojawiły się po ogłoszeniu decyzji rządu o zamknięciu placówek oświatowych i kulturalnych. Wielu mieszkańców naszego regionu pojawiło się dziś w sklepach by zadbać o tak zwane podstawowe produkty.

Stanowczo pojawiające się w tej sprawie fake newy dementuje Jadwiga Emilewicz, Minister Rozwoju napisała na Twitterze, że wszystkie sklepy działają i będą działać normalnie. Nie ma mowy o zamykaniu żadnych placówek handlowych. Emilewicz podkreśla, że nie ma nawet planów związanych z zamykaniem takich miejsc, przypomina jednak apel o stosowanie się do wytycznych sanitarnych.

REKLAMA

Do sprawy odniosła się także prezydent Świdnicy. Beata Moskal-Słaniewska na facebooku umieściła wpis, w którym dementuje informacje o rzekomym zamknięciu sklepów spożywczych.

Placówki handlowe pracują normalnie. Apeluję o robienie zapasów w rozsądnych ilościach. We Włoszech limitowana jest ilość osób w sklepie. Zagrożeniem jest bowiem przebywanie w dużych skupiskach. Proszę o tym przede wszystkim pamiętać. Zdrowie jest ważniejsze niż zapas ryżu czy makaronu. A świdnicka woda z kranu doskonale nadaje się do picia – pisze prezydent Świdnicy.

Puste półki sklepowe. fot. użyczone / Dziennik Wałbrzych

Puste półki sklepowe. fot. użyczone / Dziennik Wałbrzych

Puste półki sklepowe. fot. użyczone / Dziennik Wałbrzych

Puste półki sklepowe. fot. użyczone / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także