Włodarze czterech gmin podsumowali kadencję

7 marca 2024 06:52. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Publiczna komunikacja międzygminna, rozwój turystyki i odbudowa linii kolejowej ze Świdnicy do Głuszycy – to najważniejsze rzeczy, jakie udało się zrealizować czterem współpracującym ze sobą gminom, skupionym wokół Wałbrzycha.

Nie dało się nie odnieść wrażenia, że konferencja, która miała być podsumowaniem współpracy międzygminnej, skupiła się bardziej na nadchodzących wyborach samorządowych. Niemniej włodarze czterech gmin – Wałbrzycha, Jedliny-Zdroju, Głuszycy i Walimia jednomyślnie podkreślali, że to właśnie rozwój komunikacji publicznej był jednym z największych sukcesów mijającej kadencji.

Linia kolejowa i rewitalizacja linii kolejowej od Jedliny-Zdroju do Świdnicy to przecież dzięki temu, że włodarze wszystkich gmin poparli tę strategię i można było realizować linię komunikacyjną dla Gminy Walim, która jest tak istotna. Ja myślę, że w gminie Walim będziemy mówili o czasie do powstania linii i po jej rewitalizacji – mówi Adam Hausman, wójt położonego w Górach Sowich Walimia.

REKLAMA

Samorządowcy podkreślali wzajemną współpracę gmin Powiatu Wałbrzyskiego, wyrażając jednocześnie nadzieję na poprawę dialogu i wspólnego działania pomiędzy samorządami a przyszłym zarządem powiatu, która do tej pory, ich zdaniem, nie zawsze układała się najlepiej:

Polityka uprawiana przez dzisiejsze władze powiatu absolutnie nam nie odpowiada pod kątem merytorycznym i także pod kątem przestrzegania różnych zasad, które są uprawiane przez kierownictwo powiatu – mówi Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju.

Spoglądając w przyszłość, kończący swoje kadencje włodarze wyrazili nadzieję na kontynuowanie, w przypadku pomyślnego dla nich wyniku wyborczego, współpracy między swoimi gminami – szczególną uwagę chcą poświęcić nie tylko dalszemu rozwojowi turystyki – ze wskazaniem na turystykę rowerową, ale i na szeroko rozumiane sprawy społeczne.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 marca 2024 06:52
`