Władze regionu chcą budować nowy szpital we Wrocławiu. Koszt ponad miliard złotych!

11 maja 2022 12:41.

To już kolejne podejście do tego projektu. Ten zakłada budowę nowego szpitala onkologiczno-pulmonologiczno-hematologicznego we Wrocławiu, z którego mieli by korzystać mieszkańcy całego regionu. Jak czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pierwsi pacjenci mieliby pojawić się na początku 2027 roku.

Budowa szpitala ma być zrealizowana w terminie 51 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą. To dość odważna deklaracja, bo to nie pierwsze podejście do projektu. W pierwszym przetargu wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę ponad 1,4 miliarda złotych. Była to propozycja dwukrotnie wyższa od tej planowanej i zapisanej w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym regionu.

Sam szpital ma mieć blisko 28 tysięcy metrów kwadratowych. Czteropiętrowy budynek ma pomieścić blisko 700 łóżek i ma mieć 14 sal operacyjnych. Przed ma powstać ponad tysiąc miejsc parkingowych.

REKLAMA

Kasa na budowę, ponad miliard złotych, ma pochodzić z budżetu samorządu województwa i budżetu państwa. Firmy, które chcą podjąć się projektu mogą się zgłaszać do 10 czerwca.

Szpital ma skupiać w jednej lokalizacji trzy obecnie działające placówki – Dolnośląskie Centrum Onkologii (DCO), Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc (DCChP) oraz Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku (DCTK z KBDSz).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 maja 2022 12:41
`