Wjazd do Szczawna jedynie z obwodnicy. Na dniach rusza remont Chopina i Sienkiewicza

15 maja 2019 16:02. Szczawno-Zdrój, ulica Chopina. 8.03.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Co najmniej przez kolejne pół roku Kierowcy jadący do Szczawna-Zdroju od strony Podzamcza będą mogli wjechać do uzdrowiska jedynie od strony obwodnicy, czyli Ułanów Nadwiślańskich. Nie będzie także możliwości wyjazdu ze Szczawna w stronę ulicy Wyszyńskiego na Piaskowej Górze. Już za kilka dni rusza remont i przebudowa ulic Chopina i Sienkiewicza.

Potwierdziły się nasze doniesienia, w których informowaliśmy o planowanym rozpoczęciu remontu i przebudowy ulicy Chopina w Szczawnie Zdroju. Dziś Urząd Miejski w Szczawnie oficjalnie poinformował o przyznaniu przez Urząd Wojewódzki dofinansowania na ten cel w wysokości 1,35 mln złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. To połowa wartości inwestycji, wycenionej na 2,7 mln. Resztę gmina pokryje ze środków własnych.

Obie ulice na odcinku ponad pół kilometra zyskają nową nawierzchnię bitumiczną oraz chodnik. Przy budynku Sienkiewicza 40 pojawią się miejsca postojowe. W ramach inwestycji zostanie także wykonany remont kanalizacji sanitarnej – tu inwestorem jest Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

REKLAMA

Wykonawca prac drogowych jest już wyłoniony, w ciągu najbliższego tygodnia zostanie zatwierdzona nowa organizacja ruchu i wykonawca wejdzie na plac budowy. Prace remontowe zbiegną się z budową szczawieńskiego odcinka zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. Zamknięty dla ruchu zostanie cały kwartał miasteczka – od ronda przy Tesco aż do skrzyżowania nieopodal byłego basenu w Szczawnie-Zdroju.

Planowany termin zakończenia inwestycji na ul. Chopina i Sienkiewicza to koniec listopada br.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 maja 2019 16:02
`