Wirtualne targi pracy. Ponad 200 ofert na wyciągnięcie ręki

3 września 2019 16:27. fot. użyczone / pixabay.com

Tematy: 


Ponad 65 pracodawców z Polski, Niemiec i Czech zgłosiło się już do udziału w zaplanowanych na czwartek Europejskich Targów Pracy Online „Nasz region przekracza granice”. Zaprezentowanych zostanie 200 ofert pracy na Dolnym Śląsku, w Saksonii i Północnych Czechach. Kogo szukają pracodawcy?

Mimo, że targi są wirtualne, to oferty pracy są jak najbardziej realne – przekonują urzędnicy. Pracodawcy szukają głównie osób do branży samochodowej, produkcyjnej, medycznej, opiekuńczej, budowlanej, metalowej, elektrycznej, logistycznej i transportowej. Potrzebni są także pracownicy hoteli i gastronomii.

Wirtualne targi rozpoczną się w czwartek o dziesiątej i potrwają do piętnastej. Uczestniczyć może w nich każdy, kto ma dostęp do internetu. Wystarczy wcześniej zarejestrować się na platformie www.europeanjobdays.eu. Na stronie można stworzyć także swój profil i wgrać CV.

REKLAMA

W internecie są już prezentacje poszczególnych pracodawców i oferty pracy, można składać swoje aplikacje. W dniu targów na specjalnym czacie kandydaci będą mogli porozmawiać z wybranym pracodawcą, uzyskać dodatkowe informacje czy przesłać dodatkowe dokumenty.

W czasie targów zaplanowano także specjalne prezentacje poszczególnych pracodawców. Internautom będą pomagali także czterej doradcy Eures z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, którzy rozmawiają po polsku, niemiecku, angielsku, francusku i hiszpańsku. To oni podpowiedzą także jak wyglądają warunki pracy i życia za granicą.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 września 2019 16:27
`