Wirtualne kartki do marszałka województwa. Kolejny gest poparcia dla Romana Szełemeja

25 września 2021 14:52. Wirtualne kartki do marszałka województwa. Kolejny gest poparcia dla Romana Szełemeja

Tematy: 


W internecie pojawiła się strona, z której można wysłać wirtualną kartkę do Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa dolnośląskiego. Kartka ma być wirtualnym wsparciem dla Romana Szełemeja, którego 17 września zwolniono ze Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Nie wiadomo kto stoi za projektem.

To już kolejna inicjatywa w ramach akcji #MuremZaRomanem. Zaczęło się od komentarzy i słów wsparcia na profilach społecznościowych ze wspomnianym hasztagiem. W minionym tygodniu przed szpitalem pojawili się także mieszkańcy Wałbrzycha, którzy chcieli okazać swoje wsparcie dla zwolnionego medyka, który jednocześnie pełni funkcję prezydenta Wałbrzycha. Przed szpitalem pojawiło się około trzystu osób.

Dzień później w tym samym miejscu swój gest wsparcia dla zwolnionego Szełemeja okazali samorządowcy z Dolnego Śląska. Członkowie stowarzyszenia Dolny Śląsk Wspólna Sprawa mówili o tym, że to decyzja polityczna, a Roman Szełemej powinien zostać przywrócony do pracy.

REKLAMA

Teraz akcja przeniosła się do sieci. W internecie pojawił się serwis muremzaromanem.pl, z którego można wysłać wirtualna kartkę do marszałka województwa dolnośląskiego.

Wyślijmy wirtualną kartkę pocztową do Marszałka Województwa Dolnośląskiego, który zarządza szpitalem. Niech się dowie, co zawdzięczamy doktorowi Szełemejowi – czytamy na stronie.

Kto jest autorem serwisu? Nie wiemy. Czy kartki dochodzą do marszałka? Tego też nie wiemy, ale przy najbliższej, możliwej okazji zapytamy.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 września 2021 14:52
`